Sağlık Bakanlığı 8 Bin 500 Civarı Personel Alımı Yapması Bekleniyor

Sağlık Bakanlığının 2020 yılının ilk çeyreği ya da yarısında 8 bin 500 civarı personel ile memur alımı yapması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı 8 Bin 500 Civarı Personel Alımı Yapması Bekleniyor

Ülkemizin en çok atama yapan kamu kurumlarından bir tanesi olarak bilinmekte olan Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin dört bir yanında bulunan hastaneler ve sağlık ocaklarında ki durumları inceleyerek açığı bulunan pozisyonların doldurulması için personel alımları gerçekleştirmektedir. Buna göre alımlar bilindiği üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ile yapılmakta ve farklı dönemlerde gerçekleştirilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama da 18 bine yakın kamu personeli alımı yapılacağı duyuruluş ve geçen sene bu alımın 8 bin kişilik bölümü yapılan atamalar neticesinde doldurulmuştu. Buna göre kalan 8 bin 500 kişiye yakın alım için ise yakın zamanda ilanın yayımlanması bekleniyor.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Sağlık Bakanlığının 8 bin 500'e yakın sağlık personeli alımı yapacağı biliniyor fakat ilanın hangi tarihte kamuoyuna duyurulacağı henüz bilinmemektedir. Yapılan ön görülere bakıldığında Şubat ile Mart ayı içerisinde alımların yapılacağı belirtilmektedir. Buna göre yazın yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'den önce adaylar atamaların yapılmasını talep ediyor. Fakat atamaların 2020 lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sınavından önce yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor. Eğer atamalar 2020 yılı KPSS'den sonra yapılırsa puanlar geçtiğimiz Aralık ayında yapılan atamalar gibi yine yüksek kapatacaktır fakat KPSS'den önce yapılırsa puanlar ciddi düzeyde düşecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan
Furkan - 2 yıl Önce

bu zaten 2019un alımı sizde yeni biseymiş gibi lanse etmeyin

Sevda doģan
Sevda doģan - 2 yıl Önce

Bu seferki alımlarda önlisans sğalık kurumları işletmeciliği mezunlarınada kadro verilsin