Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Branşlara Göre Dağılım

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alımında kadrolara, branşlara göre dağılım hususunda açıklama yapıldı.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Branşlara Göre Dağılım

Sağlık Bakanlığının 2020 yılı bitmeden yeni bir atama yapacağı duyurulmuştu. Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan duyuru ile Kasım ayının ilk haftasında 12 bin sağlık personeli alımı müjdesini vermişti. Şimdi adaylar hangi branşlar için kaç kişilik atama yapacağını merak ederken ilgili konu hakkında Sağlık Profesyonelleri Platformu Aras Ali Altıntaş bir paylaşım yaptı ve bu paylaşımda 12 bin kişilik personel alımında branşlara göre kadro dağılımı duyuruldu.

Kadrolara Göre Dağılım

Sağlık Bakanlığının 12 bin personel alımında kadrolara göre dağılıma yönelik açıklama Sağlık Profesyonelleri Platformu Aras Ali Altıntaş tarafından yapıldı. Gelen bilgiye göre 7 bin hemşire, 543 teknisyen2316 tekniker, 2141 geriye kalan diğer kadrolar için atama yapılacak. 12 bin kişilik atamanın tamamı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ile yapılacak olup adayların KPSS'den aldıkları puanlar ile Sağlık Bakanlığına yerleşme işlemleri yapılacaktır. Bu ilanda işçilere yönelik bir kadro ayrılmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 14:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevda
Sevda - 2 yıl Önce

Sağlık bakanımız lūtfen bizimde sesimizi duyun Sağlık kurumları işletmeciliği mezunlarınada kadro açılsın bu alımkarda

...
... - 2 yıl Önce

Hemşireden başka personel ihtiyacı yok sanki bu memlekette

Tafi
Tafi - 2 yıl Önce

Ebelere kaç alım olacak

Emre
Emre @Tafi - 2 yıl Önce

Sağlık bakanlığından yapılan bilgiyi paylaşmak daha mantıklı Aras abi diye birinin paylaştığı içeriği paylaşıyorsunuz biraz ciddiyet diyelimki bu veriler doğru nereden biliyor bu Aras kişisi bunu sorgulamak lazım

ŞY
ŞY - 2 yıl Önce

Beden sağlığı kadar ruh sağlığı da önemli artık psikologlara da ciddi bir atama yapılması gerekiyor