PTT'den Memur Alımı ve Mağduriyetler Konusunda Resmi Açıklama Geldi!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) memur alımı mağduriyetleri hakkında ve yeni dönem memur alımları hakkında resmi açıklama geldi.

PTT'den Memur Alımı ve Mağduriyetler Konusunda Resmi Açıklama Geldi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) geçtiğimiz sene bilindiği üzere üç kez memur alımı ilanını duyurdu ve binlerce kişilik kadro açtı. PTT 2017/1 atamalarında problem olmadı fakat 2017/2 ile 2017/3 atamalarında Danıştay'ın duyuru yapmasından sonra atamalar duyurulmuştu.

PTT'den bugün PTT 2017/2 atamalarına ilişkin çok önemli bir açıklama geldi. PTT bilindiği üzere bin 750 kişilik memur kadrosunu 2017/2 atamalarında açmıştı ve bu adaylara PTT şimdiden hoş geldin diyerek onlarla çalışmaktan memnuniyet duyacakları belirtildi. Personellerin işe başlama süreci ise 8 Ocak 2018 tarihi verildi.

2 BİN 500 MEMUR ALIMI NE OLACAK? (PTT 2017/3)

PTT bilindiği üzere 2017/3 atamalarında 2 bin 500 kişilik memur alımı yapacaktı. Alımlara ilişkin duyuru yapıldı fakat atamalar, sözlü mülakatlar gerçekleştirilmedi. Mülakatların yapılmaması, güvenlik soruşturmalarının da başlamamasından dolayı 2 bin 500 memur alımının gerçekleşmeyeceği ve bu adayların daha sonraki memur alımı ilanlarına yeniden müracaat etmeleri rica edildi.

PTT'nin 2018 yılında da memur ve personel alım yapması bekleniyor. Ancak kaç kişilik alım yapılacak ve tarih nedir gibi detaylar henüz bilinmiyor. PTT'den ve memur alımı ile ilgili yeni bir duyuru geldiğinde İşin Olsa ekibi olarak sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 22:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal
Erdal - 3 yıl Önce

Peki hakkımız ne olacak

SİVASLI
SİVASLI @Erdal - 3 yıl Önce

EN SOĞUNDAN SU İÇ NE HAKKILA MAHKEME ORADANE İSTERSEN YAP

Muko
Muko - 3 yıl Önce

Hakkimizi yediler bizim disimizda basvuru yapanlae

Erdal
Erdal - 3 yıl Önce

Hayırlısı