PTT Memur Alımlarında KPSS Şartı Kalktı Mı? PTT Sınavları Kendi Mi Yapacak?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT'nin memur ve personel alımlarında KPSS şartı kalktı mı? PTT bundan sonra sözleşmeli personel alımlarında sınavı kendisi mi yapacak?

PTT Memur Alımlarında KPSS Şartı Kalktı Mı? PTT Sınavları Kendi Mi Yapacak?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde görev ile faaliyetlerini sürdürmekte olan ve dünya markası olma yönünde her geçen sene açtığı şubeler, aldığı personeller ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT giderek büyüme oranına devam ediyor.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT sözleşmeli memur ve personel alımlarında bilindiği üzere hem Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmakta hemde mülakat sınavı yapılmaktaydı. Bu duruma el koyan Danıştay PTT'nin tüm personel alımlarını iptal etmişti. Bu konu üzerine PTT'nin çalışma yapması beklenirken sonunda duyuru geldi.

SINAVLARI PTT YAPACAK!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT personel alımı yönetmeliğine göre bundan sonra uygulamalı ve yazılı sınavlar PTT kurumu tarafından yapılacaktır. Bu sayede bundan sonraki alımlarda Danıştay ile PTT'nin her hangi bir sorunla karşılaşması beklenmiyor. Peki KPSS şartı kalktı mı?

KPSS ŞARTI KALKTI MI?

Yüz binlerce adayın aklında ki en önemli sorulardan bir tanesi şudur. PTT personel alımlarında aranan KPSS şartı kalktı mı, KPSS şartı aranmayacak mı? PTT'nin ilanında sınavların PTT tarafından yapılacağı belirtildi yani KPSS'ye ilişkin hiçbir bilgi verilmedi. Büyük bir ihtimal ile KPSS şartının aranmaması ya da sorun olmayacaksa formalite olarak az bir baraj puanının koyulması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merve
Merve - 5 yıl Önce

Alımlar mümkünse lisans olsun o kadar okuyoruz iş yok

Sila
Sila - 5 yıl Önce

Peki lise mezunları ve deneyimsiz kisilerde olabilirmi

ugur yazicioglu
ugur yazicioglu - 5 yıl Önce

tabi yapin bakalim cok buyuk hevesle okudum bu bolumu is yok. kpss de kalkarsa artik dayisi olan ise girer mazluma kimse bakmaz

Nizamettin yalçın
Nizamettin yalçın - 5 yıl Önce

Kpss şartı varmı nereye başvuru yapiyoruz

Keynes
Keynes - 5 yıl Önce

Tam anlamiyla saçmalik KPSS ile alacak kurum kalmadi çok yazik

Keynes
Keynes - 5 yıl Önce

Tam anlamiyla KPSS ile alacak kurum kalmadi çok yazik

Gulistan
Gulistan - 5 yıl Önce

160 boy sarti ne alaka torpili olana da gun dogdu adaletini sevmedigim Turkiye!