PTT 2019 Yılında Memur Almadı! Adaylar Gözlerini 2020 Yılına Çevirdi

Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT 2019 yılına memur alımı yapmadı. Buna göre yüz binlerce aday gözlerini 2020 yılına çevirdi.

PTT 2019 Yılında Memur Almadı! Adaylar Gözlerini 2020 Yılına Çevirdi

Ülkemizin 81 ili, tüm ilçeleri ve tüm köylerine hizmet götürmekte olan Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT'nin büyümeye devam edeceği sözleri geçtiğimiz yıllarda verilmiş ve bunun akabinde PTT yurt geneline binlerce yeni şube açmıştı. Şu anda neredeyse her eve yakın bir konumda PTT şubesi bulunurken halen ilgili noktalara PTT yeni şubeler açmaya devam ediyor ancak açıla bu şubelere atama yapmak yerine şubelerden kaydırmalar yaparak buradaki eksiklikleri tamamlamaya devam ediyor. PTT 2018 yılına 5 bin kişilik memur alımı gerçekleştirmişti. Bu alımdan sonra adaylar gözlerini 2019 yılına yapılacak olan memur alımına çevirdi ve en az 5 bin kişilik daha memur alımı yapılması bekleniyordu fakat düşünüldüğü gibi olmadı PTT memur alımı yapmadı.

PTT 2020 YILINDA MEMUR ALACAK MI?

Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT yeni açtığı şubelere ve dağıtıcılık bölgelerine şubelerden kaydırma yolu ile açıklarını kapattı ve 2019 yılında adaylar için her hangi bir memur alımı ilanı yayımlamadı. Buna göre şu anda tüm adaylar gözlerini 2020 yılında yapılacak olan memur alımına çevrildi. PTT insan kaynakalrından resmi bir duyuru yapılmadığı için atama yapılacak mı bilinmiyor ancak 2019 yılında her hangi bir atama yapılmadığından dolayı 2020 yılında büyük bir ihtimal ile atamanın yapılacağı tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2019, 13:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alev yalcinkaya
Alev yalcinkaya - 2 yıl Önce

Ptt alimi nerde ve nasil başvuru yapilabilir