Polis Memuru Çalışma Saatleri Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğünde görevli polis memurları çalışma saatleri nedir, polis memuru günde kaç saat çalışmaktadır?

Polis Memuru Çalışma Saatleri Nedir?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesinde Türkiye geneli yüz binlerce polis bulunmaktadır. Polis memurları açlışmış olduğu il ve karakola göre değişik saatlerde çalışmaktadır. Bundan önceki yıllarda polis memurlarının çalışma şartları oldukça zordu ve haftanın her günü 12 saate kadar çalışabilmekteydi. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğündeki polis memuru sayısı arttıkça polis memurlarının da çalışma saatlerinde ciddi düzenlemeler yapıldı. Peki şu anda polis memurlarının çalışma tipleri ne durumdadır?

POLİSLER KAÇ SAAT ÇALIŞIR

Polis memurları ayrılmış oldukları sınıflara göre farklı tip saatlerde çalışmaktadır. Öyle ki örneğin Emniyet Genel Müdürlüğü binalarında bilgisayar başında görevli olan polis memurları genel olarak sabah saat 08.00'da işe başlayarak akşam saat 17.00'da işini bitirmektedir. Tabi tüm polis memurları bu şekilde çalışmıyor. Yine diğer tip çalışma durumlarına bakıldığında 8 saat çalışığ 24 saat dinlenen, 12 saat çalışıp 24 saat dinlenen ve yine 12 saat çalışıp 26 saat dinlenen polis memurları olduğu görülmektedir. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafıdan geçtiğimiz aylarda yapılan düzenleme ile polis memurlarının çalışma saatlerinde düzenlemelerin yapıldığı ve tamamının 8 saat çalışığ 24 saat dinlenme durumuna göre ayarlanacağı belirtilmişti. Ancak bu yeterli polis sayısı olduğunda gerçekleşecek bir durum olarak bilinmekte olup şu anda görevli polis memurları yukarıda belirtilen çalışma tipleri ile Türkiye'nin 81 ilinde görevlerini sürdürmektedir. Çalışma saatleri ve periyotları görevli polis memurunun görev yaptığı ile göre değişiklik gösterebilmektedir.

POLİS MEMURU ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE