PMYO 2 Bin 500 Polis Alımı Bekliyor!

Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanacak 2 bin 500 polis alımı yapılması bekleniyor.

PMYO 2 Bin 500 Polis Alımı Bekliyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bilindiği üzere ihtiyaçlara göre her sene düzenli şekilde polis alımları yapmaya devam etmekte olup ilgili ilanlar EGM tarafından Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden kamuoyuna duyuru şeklinde yaptırılmakta ve başvurular da alınmaktadır.

Bu sene lise mezunu adayların girebildiği Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO için 2 bin 500 polis alımı yapılacağı belirtilmişti. Ancak alım ilanı henüz yayımlanmadı. Adaylar büyük bir heyecan ile PMYO'dan 2 bin 500 polis alımı yapılmasını bekliyor. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

ALIMLAR NE ZAMAN?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan duyuru ile de lise mezunları için polis alımı yapılacağı belirtilmişti. Ancak alımların ne zaman yapılacağına dair resmi bir açıklama gelmedi. Öyle ki 2 bin 500 Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO polis öğrencisi alımı üniversite sınav sonuçlarının açıklanması ile yapılması bekleniyordu. Sonuçların açıklanması ile büyük ihtimal ile Polis Akademisi Başkanlığı öğrencilerin sıralamalarını tespit etmektedir. Sıralamalar tespit edilmesinin ardından Polis Akademisi Başkanlığınca baraj puanının belirlenmesi ve baraj puanını aşan öğrencilerin PMYO için alım yapılacak olan 2 bin 500 polis alımı ilanına başvuru yapması ön görülmektedir. PMYO polis alımı ilanının yayımlanması ile İşin Olsa ekibi olarak sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 09:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan
Gökhan - 3 yıl Önce

Baraj puanini gecemedim uzulerek söylüyorum,peki baraj puanını geçmeden başvuru yapma şansım var mı

ozan
ozan - 3 yıl Önce

baraj puanı kaç ve alımlar ne zaman

mağdurtytli
mağdurtytli - 3 yıl Önce

pmyo taban 200 ve üzeri olsun lütfen sınav çok zordu..

Nilgün
Nilgün @mağdurtytli - 3 yıl Önce

Arkadaşım biz burada herkes girebilsin diye 180 diyoruz siz kendi nefsinizi düşünüp sadece 200 ve uzeri olsun diyorsunuz gonulden isteyipde 180 veya 190 olan bir suru ogrenci var.Herkesi baz alarak dusunun lutfen.

Nilgün
Nilgün - 3 yıl Önce

Baraj puanını insAllah 180 e kadar düşürürsünüz sayın EGM :( pomem yoluyla aldığınız öğrencilerin %90 nı istediği için değilde boşta kaldım bari bundan faydalanayım düşüncesiyle polis oluyor ama bizler canımızı orataya koyuyoruz ve puana takılıyoruz 191 aldil sınav cok zordu ve bize ornek soru diye çıkarttıkları sorularla alakası olmayan bir sinavla bas basa kaldik. Sesimizi duyun baraj en az 180 e kadar inmelidir. Biz gercekten polisliği seven ve gonulden yapacak adaylariz.

mba
mba - 3 yıl Önce

ne zamandir bekliyoruz aciklansin artik

MUHAMMET
MUHAMMET - 3 yıl Önce

Barajı geçemeyenler başvuramaz en az 270 puan olucak yine

Kürşat
Kürşat - 3 yıl Önce

Baraj puanı 230 lara geriler mi acaba ?
Gerilese çok iyi olur bee..

Ben
Ben @Kürşat - 3 yıl Önce

Kardes ben 251 aldim umudum yok bazi salaklar diyor 200 230 a düssun.

Mrç
Mrç - 3 yıl Önce

aklımız karıșık o yüzden tercih yapamıyoruz. Bir an önce açıklansa daha iyi olur