Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Ekranı Açıldı!

MEB tarafından yapılan Mazerete bağlı yer değiştirme başvuru ekranı açıklandı. Özgür durumu tayin hakkında bilgileri ve nasıl başvuru yapılacağının detaylar haberimzidedir.

Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Ekranı Açıldı!

MEB tarafından kadrolu olarak görev yapan öğretmenlere yönelik aile birliği, sağlık ve diğer durumlara karşı mazeretleri ve diğer nedenler dolayısı ile il ve il içerisinde yer değiştirmeleri için birinci aşama başvuruları dün itibari ile açıklandı. Buna göre öğretmenler sağlık durumu başta olmak üzere, can güvenliği, engellilik durumu, aile birliği gibi farklı nedenler dolayısı ile başvurularını panelde gerçekleştirilecek. Talebin uygun bulunması durumunda öğretmenler ve eşleri de yer değiştirmesine başvuruda bulunabilecek.

Başvurular Nereye Yapılacak?

İlgili yer değiştirmeye başvuruda bulunmak isteyen öğretmenler //mebbis.meb.gov.tr internet adresinden başvurularını gerçekleştirebilecekler. Bu adreste yer alan mazeret durumuna bağlı olarak formu doldurarak, istenen belgeler ile birlikte eğitim kurumu müdürlüklerine teslim edilecek. Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüklerinde onaylandıktan sonra bir örneği de başvuru yapan öğretmene verilecek.

Sonuçlar MEB’te Açıklanacak

Başvuru sürecinde talepler iki aşamada alınacak olup ilk aşamada öğretmenler elektronik başvuru formunu doldurarak mazeret durumuna göre atanmak istenen yerin seçiminin onaylanması ile gerçekleştirilecek. İkinci aşamada ise öğretmenlerin atanmak istedikleri il ve ilçede alanlar itibarıyla öğretmen norm kadrosu boş bulunan eğitim kurumları ile öğretmenlerin yer değiştirmesi sebebiyle boşalması muhtemel eğitim kurumlarının listesi //personel.meb.gov.tr internet adresinde yer alacak.

Başvurular 2 ile 7 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup adaylar başvurunun ilk aşaması olan talepler https://mebbis.meb.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE