Nüfus Müdürlüklerine Bin 600 (1.600) Memur Alımı Yapacak!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere bin 600 (1.600) memur alımını ne zaman yapacak?

Nüfus Müdürlüklerine Bin 600 (1.600) Memur Alımı Yapacak!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan ve Türkiye'nin dört bir yanında görevlerini sürdürmekte olan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde bilindiği üzere personel yetersizliği bulunmakta olup resmi gazete aracılığı ile yapılan duyurularda da ilgili kamu kurumuna kadronun ihdas edildiği belirtilmişti.

Öyle ki Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 13 bin polisin baktığı ehliyet işlemleri de Nüfus Müdürlüklerine aktarıldı ve personellerin üstlerinde düşen görevler bir hayli artırıldı. Buna göre nüfus müdürlükleri bin 600 memur alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak ve konu hakkında her hangi bir tarih verildi mi?

ALINACAK POZİSYONLAR NELERDİR?

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni bin 500 kişi, daire başkanı iki kişi, şube müdürü 6 kişi, avukat 6 kişi,mühendis 10 kişi, tekniker 6 kişi, teknisyen 70 kişi olmak üzere Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün ilgili kadrolar için toplam bin 600 kişilik atamanın Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılması beklenmektedir. Peki alım ilanı ne zaman yayımlanacak?

Buna göre alımın hangi tarihte yapılacağına dair bir bilgi yok. Fakat alımların bir bölümü VHKİ olduğu için bu atamalar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile yapılan merkezi atama kapsamında yapılabilir. Merkezi atamanın ilki 26 Temmuz ile 5 Temmuz tarihleri aralığında yapılacaktır. Adaylar şimdiden gözlerini bu atamaya çevirmiş durumda olup İşin Olsa ekibi olarak bizlerde tüm atama ilanlarını takip ediyor ve sizler için ilanlar yayımlandığında ilanları açıklıyoruz.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2018, 08:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
miras
miras - 4 yıl Önce

Buro yonetimi 85 kpss ile atanamiyor yuz bin mezun veren bolumde tek atama yok duyun sesimizi yuksek puanlar yanacak .yada kapatın bu bolumu gençleri oyalamayin

Misafir
Misafir @miras - 4 yıl Önce

Bırak bu işleri devletin bütün büro elemani alım ilanları sizin bölümünüzden yapıyor.Asil bilgisayar bölümünü alan yok eskiden büro işlerine hep bilgisayar alınırdı şimdi tek ilan yok.Tekniker alımı bile yok.Sen iyi takip et bence ilanları

tülin
tülin - 4 yıl Önce

inşAllah bölüm aramadan herkes başvuru yapabilir

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Büro personeli alinacak ona bile adalet isteniyor garanti nüfus müdürlüğü de adalet denir. İnsan kaynakları yönetimi ve büro yönetimi bölümlerini bence kaldırın

urfali
urfali - 4 yıl Önce

Allah askina kpss de 80 ustu puanimiz var.ama yas engeli takiliyoruz.Allah askina yas sarti kaldirin ya

İsmail
İsmail - 4 yıl Önce

Merkezi atama istiyorum 500 elektrik teknisyeni alınsın

İsmail
İsmail - 4 yıl Önce

Merkezi atama istiyorum 500 elektrik teknisyeni alınsın

Tarik
Tarik - 4 yıl Önce

Memur 35iken buda 35 cikarsinlar

Can
Can - 4 yıl Önce

35 yaş sınırı kaldırılsın lütfen