MSB Açıkladı: Kadro Bekleyen Uzman Çavuş ve Erbaşlara Kötü Haber

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yeni açıklama atama kadro bekleyen uzman çavuş ve erbaşlar için beklentileri boşa çıkarttı.

MSB Açıkladı: Kadro Bekleyen Uzman Çavuş ve Erbaşlara Kötü Haber

Türkiye'de uzman çavuş, uzman erbaş ve eri yakından ilgilendiren kadrolar ile ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından bir açıklama yapıldı. Verilen soru önergesine yanıt veren Milli Savunma Bakanı Akar konu ile ilgili pek çok farklı detayı açıklığa kavuşturdu.

Uzman Çavuş ve Erbaşlara Kadro Verilmeyecek!

Hulusi Akar tarafından yapılan açıklamalarda Türkiye'de uzman erbaş ve uzman çavuşlar ile ilgili tüm işlemlerin 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu ile Uzman Erbaş Yönetmeliği hükümlerine göre gerçekleştirildiği belirtildi. Sözleşmeli bir şekilde alınan uzman çavuş ve erbaşlar için şu anda herhangi bir kadro sürecinin bulunmadığını özellikle vurgulayan Hulusi Akar, önümüzdeki dönem için de böyle bir planlamanın bulunmadığını ifade etti.

“İhtiyaç Dahilinde Sözleşme Şartı İle Alındı”

Akar, sözleşmeli olarak alınan personellerin ihtiyaç nedeniyle sözleşmeli bir şekilde alındığını ve bu nedenle de başlangıç aşamasından itibaren herhangi bir kadro sürecinin düşünmediğini söyleyerek bu konudaki beklentileri tamamen kapattı.

YORUM EKLE