Milli Eğitim Bakanlığı 2 Bin 400 Öğretmeni Açığa Aldı

FETÖ operasyonları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı 2 bin 400 öğretmeni daha görevden açığa aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı 2 Bin 400 Öğretmeni Açığa Aldı
15 Temmuz'da yaşanan askeri darbe girişiminin ardından aylar geçmesine rağmen yurt genelinde yapılan ve yapılmakta olan operasyonlar kesilmiş değil. Buna göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan on binlerce memur görevden ihraç edildi. Sayıları yüz bini bulan personeller ise görevden uzaklaştırıldı. Görevden uzaklaştırılan memur ile personeller başta olmak üzere tüm kamu çalışanları hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı. Geriye dönük yapılan bu araştırmalarda haklarında FETÖ ile alaklı belge ya da suç dosyası bulunanlar meslekten direkt olarak ihraç edilmektedir. Buna göre en büyük operasyonlardan bir tanesi Milli Eğitim Bakanlığına yapıldı denilebilir. On binlerce öğretmenin ihraç edildiği bakanlıkta yeni operasyonlar yapılıyor.

2 Bin 400 Öğretmen Daha Açığa Alındı

Milli Eğitim Bakanlığı FETÖ hakkında yapılan operasyonlara devam ediyor. Buna göre yeni yapılan açıklamada 2 bin 400 öğretmenin açığa alındığı belirtildi. 
Milli Eğitim Bakanlığında görevli öğretmenler hakkında yapılan araştırmalar devam ederken FETÖ/PDY operasyonlarının uzun süre devam edeceği tahmin ediliyor.

Yine FETÖ/PDY'den hariç olmak üzere PKK/PYD vb. gibi örgütlere üyeliği tespit edilen ya da yakınlığı olduğu anlaşılan öğretmenlerde görevden uzaklaştırılmakta haklarında yapılan soruşturmaların olumlu çıkması ile meslekten ihraç edilmektedir. Yeni açığa alınma haberleri ve görevden uzaklaştırma haberleri olduğunda konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE