Memurlara İki Müjde Birden

Uzun süredir memurların talep ettiği iki konuda birden müjde geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’na da bizzat iletilen 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ekten sonra Üniversiteli İşçilerin memuriyete geçirilmesi de gerçekleşiyor. İşte ayrıntılar…

Memurlara İki Müjde Birden

Memurlara İki Müjde Birden

Toplu sözleşmeler kapsamında Memur-Sen‘in sürekli gündeme getirdiği üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi ile ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu müjdeyi verdi. Özel bir televizyon kanalında açıklama yapan başbakan Ahmet davutoğlu, kamuda da hak talebi olan Üniversiteli işçi durumunda olanları memurluğa alma konusunu değerlendiklerini dile getirdi. Bu anlamda memurların talebinin de haklılığını belirtmiş oldu.

Başbakan Davutoğlu 19 Nisan’da Memur- Sen'in 5. Olağan Genel Kongresi'nde yaptığı konuşmada 15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ilerleme verileceğini de dile getirmişti. Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bizzat iki müjdenin seçimlerin ardından hayata geçirilmesi planlanıyor. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’da konu ile ilgili bir açıklama yaptı. üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi konusunu toplu sözleşme masası ve KPDK’da sürekli gündeme getirdiklerine dikkat çeken Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, daha önce bu talebimizi Davutoğlu’na da iletmiştik dedi. Talebimiz Sayın Başbakan tarafından “kamuda haklı talep” olarak nitelendirildi diyen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Sorunun çözümü için değerlendirme ve planlama yaptıklarını belirtti. Haklı taleplerimizin en kısa sürede yerine getirilmesi ve bu adaletsizliğin giderilmesi için konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE