Memurlar Maaşlardaki Vergi Tutarlarının Azalmasını İstiyor

Kamu sektörü içerisinde uzun süredir görev alan memurlar, yaptıkları görüş birliğiyle birlikte ihtiyaç ürünlerine gelen zamlara yönelik zorluk yaşamamaları için verilen maaşlarından kesilen vergi oranlarının azalmasını istiyorlar.

Memurlar Maaşlardaki Vergi Tutarlarının Azalmasını İstiyor

Türkiye Gazetesinin yapmış olduğu habere göre Ak Parti'nin seçim beyannamesi içerisinde olan 3600 ek göstergelerden sonra memurlar, hükümetten 14 bin 88 TL olan vergi dilim barajlarının yükseltimesi isteniyor. Yılın ilk yarısında sağlanan maaşlarda yüzde 15'lik vergi kesintisi yaşayacak olan memurlar, 6 aydan sonrada kesilen vergi miktarları %20 oluyor. Bu duruma en kısa zaman bir çözüm bulunması gerekitğini söyleyen memurlar en yakın zamanda Devletten bir açıklama yapılması isteniyor.

TEMMUZ AYI ZAMLARI HİSSEDİLMİYOR

Temmuz ayında enflasyon oranlarından ötürü memur olan tüm vatandaşların maaşlarına bir miktar zam yapılmıştı. Fakat memurlara uygulanan vergi kesintileri o kadar çok yüksek ki yapılan zamlar malesefki hissedilmiyor. Memurların zamları hissedebilmesi için vergi barajlarının yükselerek zamların hissedilmesi gerekmektedir. 

YORUM EKLE