Memur-Sen Zam Talebini Açıkladı, Hükümetle Zam Pazarlığı Başlıyor

Memur-Sen ile hükmet arasındaki toplu sözleşme pazarlıkları devam ediyor.Memur-Sen taleplerini hükümete iletti.Zam pazarlığının ayrıntıları haberimizdedir.

Memur-Sen Zam Talebini Açıkladı, Hükümetle Zam Pazarlığı Başlıyor

Ülkemizde çalışan milyonlarca memurun merakla beklediği 2020-2021 yılında maaşlara uygulanacak olan zam oranının belirlenmesinde diğer konfederasyonlar taleplerini açıklamıştı. Bugün Memur-Sen tarafından yapılan açıklama sonrasında ise sendikanın önümüzdeki yıl için memur maaşlarına yapılaması istenilen zam oranları da belli oldu. Buna göre ilk yıl için yüzde 8+7 ve ikinci yıl için ise yüzde 6+6 oranında zam talebi yapılan açıklama ile hükümete ve kamuoyuna duyuruldu.

Diğer Sendikalar da Taleplerini İletti

Memur-Sen bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde yaptığı açıklamada 2020 ve 2021 yılı Toplu İş Sözleşmesi Kapsamında taban memur maaşlarına seyyanen 200 ₺, ilk yıl için yüzde 8+7, ikinci yıl için yüzde 6+6 oranında zam, birinci yıl yüzde 3, ikinci yıl için yüzde 2 refah payı talep etti. Kamu-Sen ise seyyanen 600 ₺ ilk yıl yüzde 10+10, ikinci yıl yüzde 8+8 ve her iki yıl içi yüzde 3 refah payı talep ederken KESK ise 2020 yılı için yüzde 38 artış talep etmişti.

Hükümet ile Pazarlıklar 1 Ağustos’ta

Kamu ve memur sendikaları 2020-2021 yılı Toplu İŞ Sözleşmesi kapsamında memur maaşlarına talep ettikleri zam oranlarını açıkladı. Bundan sonra gözler ise 1 Ağustos’ta hükümet yetkilileri ile yapılacak olan memur zam pazarlığı şeklinde uygulanan görüşmelere çevrilecek. Birçok memur ve memur emeklisinin gözü kulağı ise bu görüşmelerden çıkacak olan sonuçlara kilitlenecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 15:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE