Memur Emeklilerine Maaş Müjdesi

Bildiğiniz üzere memurlar emekli olduktan sonra çalışırken aldıkları maaştan daha düşük bir maaş alıyorlardı. Artık bu sorun ortadan kalkıyor. Emekli Memur maaşları ek ödemelerin ücrete yansıtılması ile yarı yarıya artacak. Peki emekli memur maaşları ne kadar olacak? İşte ayrıntılar…

Memur Emeklilerine Maaş Müjdesi

Memur Emeklilerine Maaş Müjdesi

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e sunulan dosyada yer alan önemli bir maddeye göre, Kamu çlışanlarının çalışırken aldığı ek ödemelerin tümü emek olduklarında emekli maaşlarına belirecek. Dolayısıyla emekli memur maaşlarında yarı yarıya bir artış olacak. Kamu personellerinin ve emeklilelin beklediği takep olan ek ödeme maddesi emekli maaşlarını arttıracak. Kamu personellerinin çoğu ek gösterge rakamlarının düşüklüğü ve ek ödemerin kesilmesi nedeni ile çalışırken aldıkların maaşın yarısını emekli maaşı olarak alıyor. Özellikle bu durumda olan, Öğretmenler, Doktorlar ve Polisler gibi meslekler bu durumu yaşıyor.

Şu anda bu durum gündemde ve gerçekleşmesi bekleniyor. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'ın Ziyaretinde gündeme gelen bu talep gerçekleştiğinde, Memurların görev başında iken aldıkları ekstra ödemeler ( Aile yardımı, çocuk parası gibi ) emekli maaşlarınada yansıyacak. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın bu konuyla ilgili talebin gerçekleşmesini umduklarını söylerken, Bakan Fakur Çelik de bu konu ile ilgili tüm çalışmaları yürüttüklerini ifade etti. Eğer bu talep gerçekleşirse, memurların emekli maaşlarının yarı yarıya artması bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE