Maliye Bakanı Naci Ağbal: 2017'de Daha Az Personel Alınacak

Maliye akanı Naci Ağbal açıklamasında 2017 yılında alınacak olan personel sayısının 2016'ya göre daha az olacağını duyurdu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal: 2017'de Daha Az Personel Alınacak
Cumhuriyetin ilanından bu zamanlara kadar her sene boş bulunan kamu pozisyonları için kurumlar tarafından binlerce memur ve personel alımları yapılmaktadır. Söz konusu alımlar; tutuklanmalar, ihraç edilmeler ve emeklilik oranlarına göre değişiklik göstermekte olup her sene ortalama bir alım rakamı belirlenmektedir. 2016 yılı içerisinde de az alımın yapılması tahmin edilmekteydi fakat FETÖ'cülerin görevden uzaklaştırılması ya da ihraç edilmesi ile oluşan boşlukların doldurulması için beklenenden daha fazla kamuya personel alındı ve hala alımlar devam etmektedir. 2017 yılı için alım sayılarının nasıl olacağı konusu hakkında açıklama beklenirken Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli bir açıklama da bulundu.

Tasarrufa Gideceğiz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yaptığı açıklamasında kırtasiye giderleri dahil olmak üzere pek çok konuda tasarrufa gidileceğini belirterek 2017 yılı içerisinde alınacak olan kamu personeli sayısının 2016 yılına kadar göre daha az olacağını açıkladı. Bakan Naci Ağbal, kamu personeli alım sayısı hakkında detaylı açıklamayı Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılacak olan plan bütçe komisyonunda duyuracağını belirtti. Naci Ağbal'ın yapmış olduğu açıklamayı ve sorulara verdiği cevapları detaylı olarak öğrenmek için aşağıda ki linki takip edebilirsiniz.

Bilindiği gibi kamu da pek çok pozisyon doldu veya dolmak üzere. Bu sebepten dolayı her sene alımlar daha da azalmaktadır. 2016 ve 2017 yılında alımların daha az olacağı tahmin edilmekteyken FETÖ/PDY'nin meslekten ihraç edilmesi ilen neredeyse yüz binlerce pozisyonluk boşluklar oluştu ve hala görevden uzaklaştırılma operasyonları devam ediyor.

Naci Ağbal Personel Alım Metni İçin Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne yapcan
Ne yapcan - 4 yıl Önce

Yillarca kişiye özel gizli personel alarak kadroları doldurmuş bulunuyoruz