KYK Yurt ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Üniversite tercihleri yakında başlayacak. öğrencilerin şimdi gözü kulağı Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt ve burs başvurularının ne zaman başlayacağında. Öğrenciler KYK için yatırılacak depozito ücretlerinin açıklanmasını da merak içerisinde bekliyor. İşte ayrıntılar…

KYK Yurt ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

KYK Yurt ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

6 Temmuz tarihinden itibaren üniversite tercihleri alınmaya başlayacak. Tercih işlemleri sonucunda üniversiteye kayıt yaptırma hakkı kazanan öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt ve burs başvurularının ne zaman başlayacağı yer alıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlarda kalmaya hak kazanan öğrenciler 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren e-kayıt işlemlerini yaptırabilecekler. 2015-2016 dönemi için YURTKUR 'a ait asil ve yedek listeden yerleşmeye hak kazanan öğrenciler e-kayıt uygulamasından yararlanabilecekler. Aynı zamanda öğrenciler şahsen de kayıt yaptırmak için Devlet yurtlarına başvuruda bulunabilecekler. Kurumun internet sitesinden Öğrenim kredisi ve KYK burs başvuru tarihleri kesin olarak yayınlanacak. Burs ve öğrenim kredisi için Önlisans ve lisans öğrencileri başvuru yapabilecek. Öğrencilerin burs ve öğrenim kredisi için KYK internet sitesini takip etmeleri kendi yararlarına olacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE