Kredi ve Yurtlar Kurumu 2019 Memur Alımında Şartlar Nelerdir?

Kredi ve Yurtlar Kurumu 2019 Alımlarında Şartlar Nelerdir? Şartlar hakkında son dakika gelişmelerini öğrenebilir ve başvurular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi ve Yurtlar Kurumu 2019 Memur Alımında Şartlar Nelerdir?

2019’un üçüncü çeyreğine girilirken birçok kamu kurum ve kuruluşundan da alım ilanları art arda gelmeye devam ediyor. En son geçtiğimiz günlerde Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından memur alımı yapılacağına ilişkin duyuru yapılmıştı. KYK tarafından açıklanan alım duyurusunda ilanın ilerleyen günlerde çıkması muhtemel olup başvuruda bulunacak adaylardan daha önceki alımlara benzer şekilde şartları sağlaması istenebilir. Geçtiğimiz dönemlerde yüksek alımlar yapmış olan KYK’nın bu yıl da en az 1000 kişi istihdam etmesi bekleniyor. Daha önce:

  • Diyetisyen,
  • Psikolog,
  • Büro Memuru,
  • Şoför kadroları olmak üzere alımlar yapmış olup 2019 yılı için de benzer kadrolarda alım yapması bekleniyor.

2019 KYK Alımında Şartlar

Kamu kurum ve kuruluşları için yapılan alımların birçoğunda KPSS şartı aranmakta olup KYK tarafından yapılacak olan alımlarda yine benzer şekilde KPSS puan sırlaması ile alım yapılması bekleniyor. Buna göre adayların ilgili kadroya göre belirlenen en az KPSS puanını sağlaması istenebilir. Bunun yanı sıra başvuruda bulunma için ise genel şartlar arasında yer alan:

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak,
  • İlgili tarihte yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puantüründen en az puanşartını sağlamak gibi özel şartları sağlaması gerekmektedir.

Birçok kişinin merakla beklediği bu alımda ilanın ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor. İlan açıklandığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek anında ilandan haberdar olabilirsiniz.

İlan Yayımlandığında anında haberdar olabilmek için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 11:34
YORUM EKLE