KPSS Şartsız En Az İlköğretim 17 Bin Bekçi Alımı Yapılacak!

KPSS şartı olmadan, en az ilköğretim mezunu şartı ile Türkiye geneli 17 bin bekçi alımı yapılacak. Peki hangi iller için kaç kişilik alım yapılacak ve detaylar nedir?

KPSS Şartsız En Az İlköğretim 17 Bin Bekçi Alımı Yapılacak!

İl Valilikleri tarafından kamuoyuna duyurulacak olan ilanlar kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlerini sürdürecek olan bekçi alımları gerçekleştirilmektedir. Bu sene geçtiğimiz seneden kalan 7 bin bekçi alımı yapılması beklenirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan duyuru da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile bekçi alımına 10 bin kişilik kadronun daha eklendiği ve toplam 17 bin atama yapılacağı müjdelenmişti.

Buna göre alım ilanlarında aranan şartlar hakkında geçtiğimiz aylarda kamuouna yeni bir duyuru yayımlanmış ve bekçi alımı şartlarında değişikliğe gidildiği belirtilmişti. Buna göre yeni ilanlarda en az ilköğretim mezunu olmak şartı aranacak iken Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartının da aranması beklenmiyor. Peki alım yapılacak olan iller nedir?

SOSYAL MEDYADAKİ KADRO DAĞILIMI İDDİASI

Birkaç gündür sosyal medya üzerinde bekçi alımı için ilk aşama da 7 bin kişilik atamanın yapılacağı ve hangi iller için kaç kişilik alım yapılacağının duyurulduğu söylenmektedir. İşin Olsa ekibi olarak yaptığımız araştırmalarda resmi olarak her hangi bir kaynaktan duyurunun yapılmadığı ve hangi il için kaç kişilik bekçi alımının yapılacağının bilinmediğini belirtmek isteriz. Ancak yine de sızdırılmış olabileceğine karşın sizler için hemen aşağı bölüme hangi il için kaç kişilik bekçi kadrosunun ayrıldığı iddiasını paylaşıyoruz.

7 BİN BEKÇİNİN İLLERE GÖRE DAĞILIMI LİSTESİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 17:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 4 yıl Önce

Sayın cumhurbaşkanımız yetki sizin bekçi yaşı 35 yapın ikametgah kaldırın lütfen özel güvenlikçilerin bekçi yapın yetki sizindir

Kübra
Kübra - 4 yıl Önce

Bayandan bekçi mi olur almasinlar bayan ben de işsizim ama bazı meslekler gercekten erkek işi

Burak Teknizli
Burak Teknizli - 4 yıl Önce

Askerliği de kaldırsanız

Salim
Salim - 4 yıl Önce

Ne zaman alinacak

Üstün
Üstün - 4 yıl Önce

Diyarbakirda alim yapilsin lutfen sayin bakanim

Sadık
Sadık - 4 yıl Önce

Yaş şartının esnetilmesini talep ediyorum

Murat
Murat - 4 yıl Önce

Yaş sinirini 35 yapin

Mert
Mert - 4 yıl Önce

Kpss şartı kesinlikle aranmalı