KPSS 60 Puanın Altı Astsubaylığa Başvurabilir Mi? Lisans/Önlisans

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS 60 puan şartı ile astsubay alıyor. Peki KPSS 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 puan (60 puanın altı) alanlar başvuru yapabilir mi?

KPSS 60 Puanın Altı Astsubaylığa Başvurabilir Mi? Lisans/Önlisans

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı geçen hafta astsubay alımı ilanı yayımladı. Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aranacak mı aranmayacak mı diye meraklı bekleyişini sürerken baraj puanı açıklandı ve hem önlisans mezunu hemde lisans mezunu adaylarının KPSS'den 60 ile üzerinde puan alması gerektiği duyuruldu. Ancak bir çok aday KPSS'den 60 puan alamadığı için başvuru yapamamaktadır. Peki KPSS'den 60 alamayanlar astsubay olamaz mı, KPSS'den 60 puan altı alanlar başvuru yapabilir mi?

BAŞVURU YAPILAMIYOR

KPSS'den 60 puan alamayan adaylar daha önceki yıllarda sistemsel sıkıntılar nedeninden dolayı başvuru yapabilmekte ancak resmi kayıtlar yapıldığı sırada fark edildiği için elenmekteydi. Fakat sistemsel hataların giderilmesinden sonra artık baraj puanın altında alan adaylar da başvuru yapamamaktadır. Örneğin pek çok aday KPSS'den 59,50'nin üzerinde almaktadır fakat puanı 59,95 olan adayda 60 puanın altında kaldığından dolayı başvuru yapamamaktadır. Yani KPSS'dedn 60'ı geçemediyseniz jandarma öğrenci temini bölümü üzerinden başvuru yaptığınızda KPSS puanını yetersiz başvurabileceğiniz branş sayısı 0 olarak uyarı görecektir. Bu uyarıyı gören adaylar başvuru yapamamaktadır. Fakat KPSS'den 60 ile üzerinde puan alan adaylar müracaatlarını gerçekleştirebilecektir. Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı başvuruları 13 Marta kadar devam ediyor.

ASTSUBAY ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE