KPSS 2018/1 Merkezi Yerleştirme Memur Ataması Başlıyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi AİS aracılığı ile KPSS 2018/1 merkezi yerleştirme memur ataması başlıyor.

KPSS 2018/1 Merkezi Yerleştirme Memur Ataması Başlıyor!

Ülkemizde iki senede bir düzenlenmekte olan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar katılmaktadır. Adaylar aldıkları puanlar ile merkezi yerleştirme atamaları ve açıktan atama ile kamu kurumlarına girmeye çalışmaktadır.

Buna göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi AİS her sene iki kere merkezi yerleştirme ataması yapılmaktadır. Bu senenin ilk merkezi ataması olarak bilinen KPSS 2018/1 büyük bir merak ile bekleniyordu ve sonunda beklenen büyük gün geldi. Merkezi atama başvuruları başlıyor.

BAŞVURU TARİHLERİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi AİS tarafından yapılacak başvurularda adaylar KPSS 2018/1 merkezi ataması üzerinden müracaatlarını yapacak olup başvurular 26 Haziran'da başlayacak ve 5 Temmuz'a kadar devam edecektir. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sisteme girerek başvurularını yapacaktır.

En az lise mezunu mülakat olmadan memur alımı yapılacak olup henüz kadrolar duyurulmadı. Devlet Personel Başkanlığına kamu kurumları kadroları iletti ve DPB onay verdiği kadroları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM'ye iletti. Yani merkezi atama başvuruları yarın itibari ile başlayacağı için bugün gün içerisinde kesin olarak tüm kadroların kamuoyuna duyurulması bekleniyor. Kadroların duyurulması ile birlikte www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere bilgi vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 13:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut
Mesut - 4 yıl Önce

C.başkanımızı çok seviyorum fakat söylemek istediğim şunlar var.yaşım 31 asker olamıyorum,polis olamıyorum,zabıta,itfaiyeeri,bekçi,adalet bakanlığı alımlarıda dahil buna.eee osym tercihlerindende birşey olmuyor.bu kadar yere kim gidiyor o kadar alım oluyorda.lise mezunu kardeşlerim yanlış anlamasınlar.şimdi arkadaşım var lise mezunu özel harekat oluyor.ben bir yere atanamıyorum,okuyacağım diye devletime borçlanmışım.şimdi buna ne demeli.tamam al lise mezununuda birşey demiyorum yaş yaştını bari esnetin yapamayanı yine eleyin ama ben bunu sadece buraya yazmamla kalacak birşey değişmeyecek.

Sümerya mantar
Sümerya mantar - 4 yıl Önce

72 puanım var acaba bu sefer atanabilirmiyim ortaögretim

Halil
Halil @Sümerya mantar - 4 yıl Önce

72 puan ile ortaöğretimden atanmanız uzaya gitmenizden daha zor.

Damra
Damra - 4 yıl Önce

Ben 92 aldım daha atanamadım iniallh bu sefer olur

seriban
seriban - 4 yıl Önce

önlisans 80 puan ıse yararmı