KPSS 2018/1 Merkezi Atama Başvuruları Ertelendi Mi?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile yapılması beklenen KPSS 2018/1 merkezi yerleştirme memur ataması hakkında duyuru yapılmadı başvurular ertelendi mi?

KPSS 2018/1 Merkezi Atama Başvuruları Ertelendi Mi?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı iki senede bir Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS yapılmaktadır. KPSS'ye lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar girmekte aldıkları puanlar ile merkezi atama ya da açıktan atama ile kamuya girmeye çalışmaktadır. Buna göre 2018 yılının ilk merkezi ataması olan KPSS 2018/1'in ÖSYM tarafından duyurulan sınav takvimine göre 26 Haziran ile 5 Temmuz tarihleri arasında yapılması beklenmekteydi. Fakat Devlet Personel Başkanlığı ya da Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM üzerinden henüz kadroların hiçbirisi duyurulmadı. Bilindiği üzere genel olarak kadrolar önce duyuruldu nitelik kodları açıklanırdı tercih robotları üzerinden adaylar örnek tercih işlemlerini yapardı. Peki KPSS 2018/1 ertelendi mi?

KPSS 2018/1 ERTELENDİ Mİ?

İşin Olsa ekibi olarak bizlerde merkezi yerleştirme atamasına ilişkin kadroların bugün gün içerisinde duyurulmasını bekliyorduk. Kadroların duyurulması ile hangi mezuniyet ve hangi kurum için kaç kişilik atamanın yapılacağını açıklayacaktı fakat her hangi bir duyuru yapılmadı. Adayların aklına KPSS 2018/1 merkezi yerleştirme ataması ertelendi mi sorusu geldi. Resmi bir duyuru yapılmadığı için henüz kesinlik yok eğer ertelenme durumu olmadıysa adaylar başvurularını 26 Haziran sabah saat: 09.00 - 10.00 surları itibari ile yapabilecektir. Ancak erteleme durumu olduysa önümüzdeki saatler içerisinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM'den resmi açıklama bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 08:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hümeyra
Hümeyra - 4 yıl Önce

Ya bizimle dalga mi geciliyo..nasil herhangi bir bilgi yok.

Özkan Yılmaz
Özkan Yılmaz - 4 yıl Önce

Bi kere dah böyle olmuştu , yarın akşama doğru bile açabilirler , erteleme gibi bi durumun söz konusu olduğunu sanmıyorum

As
As - 4 yıl Önce

Ya bi sabredin kacmiyo tercihler bi yere aciklancak illaki on gun tercih suresi var

ayşenur
ayşenur - 4 yıl Önce

seçimler biitiya artık alım yapmazlar adamlar rahatladı

Özgen
Özgen - 4 yıl Önce

Artık bir açıklama yapın ne kadrolar açıklandı ne tercih başladı. Tamm olmaya olamayacağız alınacak kişiler hazırdır zaten belki bir ihtimal diyerek hevesle heyecanla tercih yapıyoruz binlerce bekleyen var bu günü yapın artık bir açıklama