KPSS 2017/2 Merkezi Yerleştirme Memur Ataması Ne Zaman Yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme memur ataması ne zaman yapılacak.

KPSS 2017/2 Merkezi Yerleştirme Memur Ataması Ne Zaman Yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinde yer almakta olan aday işlemleri sistemi aracılığı ile aralıklarla KPSS puanlarına göre merkezi atamalar gerçekleştirilmektedir. Bu atamalarda adaylar KPSS puanlarına göre branşları dahilinde tercihlerini yapmaktadır.

KPSS 2017/1 merkezi yerleştirme atamaları yapıldı ancak beklendiği gibi kontejanlar verilmedi buna göre önümüzde ki KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamalarında adaylar daha fazla atama bekliyor. Peki alımlar ne zaman yapılacak, KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasında kaç memur alımı yapılır.

KPSS 2017/2 ATAMASI NE ZAMAN

2017 yılının ikinci merkezi ataması olan KPSS 2017/2 yerleştirmeleri ne zaman yapılacak. Buna göre KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamaları 14 Kasım 2017 - 23 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu tarihler arasında 2016 yılında düzenlenmiş olan Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlara göre adaylar tercihlerini yapabilir. Peki kaç kişilik memur alımı yapılacak.

KAÇ MEMUR ATAMASI YAPILACAK

Buna göre Devlet Personel Başkanlığına önceki aylarda gönderilen kadroların bir bölümüne KPSS 2017/1 merkezi atamasında memur alımları gerçekleştirildi. KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamalarında da kalan kadrolar için alım yapılırsa ortalama 3 bin kişilik bir alım olabilir. Ancak iki yeni kurulan ilçe içinde atamalar merkezi atama kapsamında yapılırsa ve açıklarında doldurulma düşüncelerinden dolayı KPSS 2017/2 atamalarında alınacak memur sayısı 4 bine çıkartılabilir.

TÜM MEMUR ATAMALARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuzhan
Oğuzhan - 2 yıl Önce

2016 kpss ortaöğretim puanım 93.4 düz memurluk gelme şansı var mı ya da hizmetli?

gizem
gizem @Oğuzhan - 2 yıl Önce

2018 e bir veya ikide olabilir 95 lere düştü 2017 1 de

Tc
Tc - 2 yıl Önce

Lütfen lütfen çok çok olsun işsizlik başımıza vurdu ömrümüzu yediniz

Yasin
Yasin - 2 yıl Önce

Sayın Bakanım Artık İşsizlikten Bunaldık Bir An önce İşe Girmek İstiyoruz Özeldede İmkan Kalmadı Kadrolorun Yüksek Olmasını Bekliyoruz..