Kamuya 2018 Yılında 5 Bin Engelli Memur Personel Alınacak!

Kamu kurumlarına 2018 yılı başından sonuna kadar toplam 5 bin kişilik engelli memur ve personel alımı yapılacak. Peki detaylar nelerdir?

Kamuya 2018 Yılında 5 Bin Engelli Memur Personel Alınacak!

Ülkemizde bilindiği üzere her sene özel sektör ve kamu kurumları için memur ile personel alımı ilanları yayımlanmaktadır. Engelli adayların da hakkının aranması için hükümet özellikle özel sektör firmalarına çalıştırdıkları işçi sayısının belirli bir oranına kadar da engelli personel çalıştırması gerektiği koşulunu sunmaktadır.

Bu koşula uymakta olan özel sektör firmaları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere farklı pozisyonlar için engelli personel alımı gerçekleştirmektedir. Yine kamu kurumları da alımlarını sürekli olarak sürdürüyor. Bu sene kamuya kaç kişilik alımın yapılacağı yönünde İşin Olsa ekibimize gelen sorulardan dolayı bu özel içeriği ürettik. 2018 yılında kamuya kaç engelli memur alınacak.

5 BİN ENGELLİ MEMUR ALINACAK

Hükümet ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından gelen açıklamaya göre 2018 yılında kamuya 5 bin engelli memur ve personel alımı yapılacağı öğrenildi. Buna göre alımların aralıklarla yapılması ve 2018 yılının sonuna kadar toplam en az 5 bin kişilik engelli personel alımının gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Peki hangi kurumlar alım yapacak.

Şu an için hangi kurumun kaç kişilik engelli memur alımı yapacağı bilinmiyor ancak özellikle merkezi atamaya az bir tarih kala kamu kurumları engelli memur alımları için pozisyonlarını Devlet Personel Başkanlığına bildirecektir. Bizlerde elimize geçen kadroları sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz. Lütfen sitemizi engelli atamaları için takip ediniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şenol balci
Şenol balci - 6 yıl Önce

Yüzde 40 zihinsel engel ligin yasim35 iş ariyorum

DEAF BURO
DEAF BURO - 5 yıl Önce

AZ BİLE ÇÜNKÜ 88 BİN ENGELLİ VARKEN 5 BİN KOMİK GELMEDİ Mİ SİZE ?

Havva  haber
Havva haber - 5 yıl Önce

Merhaba ben yüzde 75 engeliyim fakat iş istiyom muhasebe eksel program kullanıyorum fakat iş bulamıyorum 0538 988 07 63

muhammed
muhammed - 5 yıl Önce

Benim yüzde 51 Raborum var ENGELLİ memur alımları ne zaman olacak haberi olan varmı arkadaşlar