Kamuda Atılan Memur Sayısı Kadar Açıktan Memur Ataması Yapılacak

Kamuda FETÖ'cü olduğu tespit edilip görevden alınan memur sayısı kadar açıktan memur ataması yapılacak.

Kamuda Atılan Memur Sayısı Kadar Açıktan Memur Ataması Yapılacak
Kamuda FETÖ'cü olduğu tespit edilip görevden alınan memur sayısı kadar açıktan memur ataması yapılacak.

15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri tarafından askeri darbe girişimi yapılmak istendi. Halk tarafından bastırılan bu darbe girişiminin hemen ardından parlemento ile ortak kararlar aldı ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konu hakkında soruşturma başlattı. Şuana kadar binlerce memur görevden atılmış durumda. Atılan memurlar pek çok bakanlıkta ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğünde istihdam etmektedir. Atılan memurların ardından memurlara müjdeli haber verildi. Yapılan açıklama ile Fethullahçı Terör Örgütü ya da diğer terör örgütlerine bağlantısı bulunan kişilerin görevden alınacağı bu kişiler yerine açıktan atama yapılacağı belirtildi.

Naci Ağbal'dan Açıklama

Memurluktan atılan memur sayısı kadar kamuya atama yapılacağı haberlerinin duyurulması üzerine Maliye Bakanı Naci Ağbal konu hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklama da Bakan Ağbal kamuda görevine son verilen memur sayısı kadar memur alımının açıktan atama yolu ile yapılacağı söylendi. Bu haber ile memur olmak isteyenlere tekrar müjdeli haber verilmiş olundu.

Alınacak olan net memur sayısı ve konu hakkında başvuru tarihleri bilinmiyor. Ancak Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin büyük bir kısmının ya da tamamının kamudan silinmesi ile açıktan atama yapılması bekleniyor. Bu atamalarda Kamu Personeli Seçme Sınavının geçerli olup olmayacağı ise ilerleyen haftalarda netlik kazanacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
derya
derya - 5 yıl Önce

Umarim bu sefer adaletli olunur

Ali Veli
Ali Veli - 5 yıl Önce

Yine onun bunun torpille yakınını almasınlar

Nur
Nur - 5 yıl Önce

Lütfen kpss falan geçerli olmasın

aysun
aysun @Nur - 5 yıl Önce

Kpss geçerli olmasın diyen arkadaşa sesleniyorum. Ben Sabah 7.30 gece 00 arası 8 ay ders çalıştım, sosyallik sıfır, işi bıraktım, 10 kilo aldım, stresten yaralar döktüm, puanımı aldım. Maddi olarak yaşadığım sıkıntılar, ruhen çöküşlerimi saymıyorum. Kusura bakma zaten liyakatla kaybettiğimiz yerler varken bir de kpss siz olacak öyle mi? Çalışsaydın.. Yapan yapıyor.

Altan
Altan - 5 yıl Önce

Kpss geçerli olsun olmasın ben kazandım

Sevda
Sevda - 5 yıl Önce

Ya peki ne yapmak lazım bu aralar bunu çık görüyorum ilanı da ben 2 yıllık muhasebe bitirdim açıktan 4 e tamamliyorum bu yıl son diploma notum iyi bir kere kpss ye girdim 70 aldım 5 senedir bir magazada çalışıyorum 20 sene okudum sonuç ne olacak

ZUBEYDE
ZUBEYDE - 5 yıl Önce

Ins luseler direk girerde ben de tabiki is istiyorruz sinav olmaz ins

Ferhat Muratoğlu
Ferhat Muratoğlu - 5 yıl Önce

Merhaba kpss 2014 puanım 62.534 lise mezunuyum herhangi bir yer bana gelmiyor mu yaa keşke gelse

Yunus bademli
Yunus bademli - 5 yıl Önce

Diyanet işlerine imam alimlarini da artıralım syn bakanım. Mulakatlarda yarıda kaldı.