Kamu Kurumuna 5 Bin 500 Engelli Memur Ataması Yapılacak!

Kamu kurumlarına 2018 yılı içerisinde 5 bin 500 kişilik engelli memur ataması yapılacak. Peki pozisyonlar ve detaylar nedir.

Kamu Kurumuna 5 Bin 500 Engelli Memur Ataması Yapılacak!

Ülkemizde her sene özel sektöre ve kamu kurumlarına on binlerce engelli memur ile personel ataması yapılmaktadır. Özel sektör firmaları çalıştırdıkları işçinin belirli bir oranı kadar kendi bünyelerinde engelli personel çalıştırmak zorundadır. Aynı durum kamu kurumları içinde geçerli olup kamu kurumlarında farklı pozisyonlarda çok sayıda engelli memur istihdam edilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda bakanlık ile kamu kurumları açık pozisyonlarını tespit ederek Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına göre ve puansız olarak atama kurasına göre kamuya memur alımları gerçekleştirmektedir. 2018 yılında engelli memur alımına ilişkin duyuru yapıldı.

2018'DE 5 BİN 500 MEMUR ATANACAK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından kamu kurumlarına engelli memur ve personel alımına ilişkin önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan bu duyuruya göre 2018 yılında toplam 5 bin 500 kişilik engelli kamu personeli atamasının yapılacağı duyuruldu. Buna göre alımların 500'ü Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak görev yapacaktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından yapılan duyuruda kamuda engelli memur sayısı 5 bin 777 iken bu sayının 50 binin üzerine çıkartıldığı ve 2018 yılında 5 binin üzerinde engelli personel atamasının daha yapılacağı söylendi.

TÜM ATAMALARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 20:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ertan peker
ertan peker - 3 yıl Önce

Ben ertan peker kastamonu taskoprude oturuyorum kreyder oporötör belgem var guvenlik belgem var ama isim yok yardım larınızı bekliyorum