Jandarmaya Bekçilik Sistemi Gelecek! Çok Sayıda Bekçi Alımı Yapılır Mı?

Jandarmaya bekçilik sisteminin getirilmesi bekleniyor. Peki çok sayıda bekçi alımı yapılır mı? Jandarma Bekçilikte detaylar nasıl olur?

Jandarmaya Bekçilik Sistemi Gelecek! Çok Sayıda Bekçi Alımı Yapılır Mı?

İçişleri Bakanlığının oluşturmuş olduğu çarşı ve mahalle bekçisi kadrolarında on binlerce personel görev yapmaktadır. Bekçiler akşam saat 22.00 surlarında asayiş görevine başlamakta ve sabah 06.00'a kadar devam etmektedir. Buna göre Türkiye'nin her il, ilçesi ve mahallesinde bekçi bulunuyor olmayan yerlere de eğitimden çıkan bekçiler gönderilmeye devam ederken özellikle suç olayların fazla olduğu ya da mahalle nüfusunun kalabalık olduğu yerlere 2'den daha fazla bekçi gönderilmektedir. Buna göre bekçiler il ve ilçe gibi yerlerde Emniyet Genel Müdürlüğü ile çalışmakta olup yakın zamanda jandarmaya da bekçilik sisteminin gelmesi bekleniyor. Peki jandarma bekçilik sistemi nasıl olur, ne zaman gelecek?

JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ ALIMI AZABİLİR

Jandarma Genel Komutanlığında şu anda halen er ve erbaş alımları devam etmekte olup bazı köylük bölgelerde Jandarma Genel Komutanlığı er yani rütbesiz askerleri de asayiş uygulamalarında personel yetersizliğinden dolayı göreve çıkartmaktadır. Bu gibi durumlar için tüm uygulamalarda kalifiyeli ve maaşlı personellerin görevlendirilmesi için bekçi alımları yapılabilir fakat bu uzman çavuş alımlarının azalmasına sebebiyet verebilir.

Buna göre köylük alanlarda da bekçilerin görev yapacağı belirtilmişt ve pilot bölge olarak seçilen bazı noktalara bekçi gönderilmişti. Bu gibi alanlarda bekçilerin Jandarma Genel Komutanlığı ile beraber çalışması ve ilgili personelin jandarma bekçi olarak anılması amaçlanmaktadır. Bu durumun yeni bekçi alımı sistemine nasıl bir katkısı olur bilinmemektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 2 yıl Önce

Yaş şartı 35 olur İNŞALLAH

Batuhan ÖZTÜRK
Batuhan ÖZTÜRK @Mert - 2 yıl Önce

Hic öyle bir ihtimal olmayacakmış gibi geliyor kardesim rabbim insallah yüzümüze bakarda 35 olur ama cok zor görünüyor

MEHMET
MEHMET - 2 yıl Önce

Yaş şartını lütfen düşük şart göstermeyin 35 yapın ikamet zorunluluğu da olmasın.

Ali
Ali - 2 yıl Önce

İnşAllah torpil devam eder

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Torpil devam etsin

İSMAİL ÇAKIR
İSMAİL ÇAKIR - 2 yıl Önce

AYNEN ORTA OKUL MEVZUNU VE YAŞ SINIRLAMASI 35 ALTI OLSUN HERKEZ ŞANSINI DENER

Emre gürbüz
Emre gürbüz - 2 yıl Önce

Babam Ankara’da başçavuş ve bekçilik icin ön planda beni tutuyor yaş şartı 26 olarak şarta sürülecekmiş bilginize