Jandarma Astsubay Alımına Hangi Bölümler Başvurabilir?

Jandarma Genel Komutanlığının astsubay alımına hangi bölüm mezunu adaylar başvuru yapabilir, bölüm şartları nelerdir?

Jandarma Astsubay Alımına Hangi Bölümler Başvurabilir?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı dün akşam saatlerinde astsubay alımı ne zaman yapılacak haberlerimizden birkaç saat sonrasında resmi ilan yayımladı ve astsubay alımı yapılacağına ön başvuruların ise 25 Şubat tarihi itibari ile başlayacağı duyuruldu. Tam kılavuz yayımlanmadı ancak 2 sayfalık bir metin yayımlandı ve yayımlanan bu metinde adayların ön bilgi sahibi olabilmesi için hangi şartların aranacağı belirtildi. Tabi Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartının aranıp aranmayacağına yönelik bir bilgi verilmedi. Peki ön lisans ile lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği astsubay alımına hangi bölümlerin başvuru yapabileceği belli oldu mu?

HANGİ BÖLÜMLER BAŞVURABİLİR

Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alımı ilanında bundan önceki yıllarda ön lisans ile lisans bölümlerinde mezuniyet şartı aranmaktaydı. Yani bütün bölümlerinden mezun olan adaylar astsubay alımına başvuru yapamıyor ancak branşlara göre astsubay alımında ayrılma olduğu için her bölüme farklı alanlarda başvuru yapabilmeye olanak tanınmaktadır. 2019 yılı astsubay alımına yönelik tam kılavuz henüz kamuoyuna duyurulmadığı için astsubay alımına hangi bölüm mezunlarının başvuru yapabileceğine yönelik bir bilgi yok. Fakat adayların aşağıdaki linke girerek geçtiğimiz 2018 yılında hangi bölüm için hangi branşa izin verildiğini öğrenmesi konusunda ön bilgi edinebilir.

2018 JANDARMA ASTSUBAY ALIMI KILAVUZU

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep
Zeynep - 2 ay Önce

Pek bir şey anlamadım