Jandarma Askeri Personel Alımlarda Askerlik Şartı Kalktı! Yaş Şartı Esnetildi

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş ve çavuş askeri personel alımlarında aranan askerlik şartı kaldırıldı. Yaş şartı da esnetildi.

Jandarma Askeri Personel Alımlarda Askerlik Şartı Kalktı! Yaş Şartı Esnetildi

İç güvenlik konusunad önemli operasyonlar yapan ve basında her gün geniş yankı uyandırmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı açık pozisyonları için uzman erbaş ve uzman çavuş askeri personel alımları gerçekleştirmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında ilanlar kuvvet komutanlığı tarafından hazırlanmakta ve yayımlanması için resmi internet sitesinde yer alan personel temin bölümü aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır. Buna göre artık yayımlanacak ilanlarda düzenlemeye gidildi.

ASKERLİK ŞARTI OLMAYACAK

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş ya da uzman çavuş alımlarında askerlik şartı aranmaktaydı. Bu şart ile adayı askerliğini yapmış olması ve üzerinden 3 yıldan fazla sürenin geçmemiş olması istenmekteydi. Yine askerlik görevine devam edenler ise belirlenmiş olan tarihe kadar terhislerini alıyorsa başvurularını gerçekleştirebilmekteydi. Artık düzenlemeye gidildi ve Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında aranan askerlik şartı kaldırıldı.

Yine yaş şartı konusunda da düzenlemeye gidildi. Bilindiği üzere Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında adayların 25 yaşını doldurmamış olması gerekmekteydi. İlgili yaş şartı da iki yaş daha yükseltildi ve 25 yaş şartı 27'ye yükseltilmiş oldu. Buna göre artık yayımlanacak olan ilanlarda yaş şartı esnetilmiş olacak ve askerlik şartı aranmayacaktır.

TÜM ASKERİ PERSONEL İLANLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 22:54

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuzhan
Oğuzhan - 3 yıl Önce

Alımı bekliyorum haftalardır ne zaman olucak bir bilgi yokmu ya.

Siinan
Siinan @Oğuzhan - 3 yıl Önce

Başvuru tarihi 30 ekim başlayıp 13 kasımda bitecek.

oguz
oguz - 3 yıl Önce

kpss şartı varmı ?

Ömer
Ömer @oguz - 3 yıl Önce

hayır yok askerlik

Ömer
Ömer - 3 yıl Önce

uzman erbaş alımı mı olacak ay sonunda

Sefa
Sefa - 3 yıl Önce

2013 kasımda askere gittim yaş engeline takıldım 3 yıl uzmanlık ve astsubaylık sınavına başvurdum.hep yaş sını 25 idi.yüksek okul mezunu olarak bütün askeri sınavlarda ilk okul ve lise mezunlarıyla aynı sıtatüde tutuldum.sistem tarafından bize büyük haksızlık yapıldı.keşke düzeltilse de yüksek okul okuyup ta o dönem haksızlığa uğrayanlar için yaş sınırı 30 veya 32 yapılsa.ben oraya maaşı için değil şehit olmak için gitmek istedim ama devletin baba yüzünü değil babalık yüzünü gördük hep.bi düzenleme yapılacaksa 87-88 doğumluların ve yüksek okul mezunlarının girmesi için bir hak tanınmalı

Dert
Dert - 3 yıl Önce

27 yaşindayım ama 28 gün almışsım ben başvuru yapabiliyom mu

Sezer
Sezer - 3 yıl Önce

Bidahaki alimlar nzmn olur kac donem alim olucak

Birisi
Birisi - 3 yıl Önce

Askerlik yapmadım şuan tecilli. Genede kayıt yapabiliyormuyuz?

Umit
Umit - 3 yıl Önce

30 olsun ne var bunda