İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Açıkladı: İstanbul'da Kamu ve Özel Mesai Saatleri

Beklenen karar az önce İstanbul Valisi tarafından açıklandı. İstanbul için mesai çalışma saatleri belli oldu. İşte Okulların, Kamu kurum ve kuruluşların saatleri.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Açıkladı: İstanbul'da Kamu ve Özel Mesai Saatleri

Memur ve Personelleri ilgilendiren karar az önce açıklandı. Koronavirüs nedeni ile duraklarda ve yollarda yaşanan yoğunluğun azaltılması amacı ile çalışma saatlerinde değişikliğe gidildi. İstanbul Valisi olan Ali Yerlikaya az önce yaptığı açıklamada İstanbul'da uygulanacak yeni mesai saatleri hakkında müjdeyi verdi.

VATANDAŞLAR SALGINDAN KORUNACAK!

Yaşanan yoğunluk sebebi ile İstanbul valisi mesai saatlerinin değişmesi konusunda her zaman vatandaşın yanında olduklarını ve tek amacın " yoğun zaman dilimlerinde, hemşehrilerimizi duraklarda, istasyonlarda ve toplu taşıma araçlarında salgın riskinden korumak" olduğunu bildirdi.

KAMU VE ÖZEL'DE MESAİ SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK!

Ali Yerlikaya açıklamalarında, 'Toplu taşımada pik saatlerdeki yoğunluğu gidermek için sadece kamu sektörü değil, mutlaka özel sektörde de kademeli mesai saatleri ve esnek çalışma usullerine geçilmesinde büyük fayda olacağı yönünde görüş birliğine varılmıştır.' dedi.

21 EYÜL DERS SAATİ BELLİ OLDU!

İstanbul Valisi yaptığı açıklamalarda Birinci sınıfların ve anaokullarının açılacağını belirtti. 21 Eylül 2020 tarihinde başlayacal ders süreci için ilk ders başı 09:00'da başlayacağını bildirdi. Vali " Resmi ve özel okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimiz 21 Eylül Pazartesi gün 09:00'da ders başı yapacak. Hayrlı olsun " dedi.

JANDARMA EMNİYET VE SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI MESAİ SAATLERİ:

28 Eylül'den itibaren jandarma, emniyet ve sahil güvenlik komutanlığı 07.00'den başlayıp kademeli olarak mesaiye başlayacak. Yani Emniyet teşkilatı ve komutanlıların duruma göre 7, 8 ve 9 saatleri gibi kademeli şeklinde iş başı yapılacak.

BELEDİYE, SAĞLIK TEŞKİLATI VE KAMU KURUMLARININ ÇALIŞMA SAATLERİ:

Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz 08:00 ila 16:30 arasında

Sağlık teşkilatımız 08:30 ila 16:30 arasında,

Diğer tüm kamu kurumlarımız ise 09: ile 16:30 arasında mesai yapacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa DURGUT
Mustafa DURGUT - 1 yıl Önce

Acun abi iki tane çocugu var çok ihtiyacım var ne olur bi bilgisayar

Habibe demirel
Habibe demirel - 1 yıl Önce

Ben izmir den Habibe Demirel iki tane oglum var büyük sekizinci sınıf kücük altıncı sınıf taplet yok bılgısaray yok iytiyacimizvar zordur dayız durumdayız ev kıra yardımcı onursanız cocuklaricin

Fatma karkın
Fatma karkın - 1 yıl Önce

Ben lise bir ögrecisiyim ne telefon nede bilgisayarım var ortaokul öğrencisi kardeşimle canlı derslere girmekte çok zorlanıyoruz ikimizde annemin telefonu dan girmeye çalışıyoruz lütfen bize destek olun

Baran güneş
Baran güneş - 1 yıl Önce

Merhaba ACUN ABİ, ablam liseye gidiyo benle kardeşim ortaokula gidiyoz bizde bilgisayar istiyoruz

Eyyüp ilman
Eyyüp ilman - 1 yıl Önce

Ben lise 2. Sinifa gidiyorum ve ben köyden katilmaya çalişiyorum ama imkanlar kısıtlı çogu zaman elektrik gidiyor bigisyar tabletim yok lütfen yardimcı olursanız sevinirim Acun Bey

Aynur yorgun
Aynur yorgun - 1 yıl Önce

3 tane çocuğum var 2 buçuk 4 ve 6 yasinda kızım ilk okula başladı uzaktan eğitim için kızım için taplet istiyoruz Acun abi öksüzlerim için bizede el atar mısın

Firince gök
Firince gök - 1 yıl Önce

Okula giden 3 tane cocuğum var telafondan doğru giremiyoruz cocuklarima bilgisayar istiyorum

Hüseyin kanyılmaz
Hüseyin kanyılmaz - 1 yıl Önce

Merhaba acun bey benimde iki cocugum var uzaktan egitim İcin tablet yada bilgisayara ihtiyacımız var


SIRADAKİ HABER