İŞKUR 3 Bin İMD Personel Alımı İçin Sertifika Başvuruları Devam Ediyor

İŞKUR kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere alım yapmayı planladığı 3 bin iş ve meslek danışmanı (İMD) personeli için sertifika başvuruları devam ediyor.

İŞKUR 3 Bin İMD Personel Alımı İçin Sertifika Başvuruları Devam Ediyor
İŞKUR bilindiği gibi Maliye Bakanlığına yaptığı başvurusunda 3 bin iş ve meslek danışmanı (İMD) personel alımı için izin istemişti. Bu alımlarda adayların lisans mezunu olması gerekmekte olup yine adayın İMD sertifikasının da olması gerekmektedir. Her ne kadar alımlar hakkındak esin bir bilgi olmasa da yıl içerisinde İŞKUR'un İMD personeli alımı yapacağı planlanmaktadır.

Bu alım ilanının yayımlanması ile müracaat etmek isteyen adayların İMD sertifikasının olması gerekmektedir. Sertifika başvurusu yapmak isteyenler için süreç 19 Mart 2017 tarihine kadar devam ediyor.

SERTİFİKA ALAN ADAYLAR NE YAPABİLİR

İŞKUR 3 bin iş ve meslek danışmanı için İMD sertifika alımı müracaatları devam ediyor. Peki bu sertifikayı alan adayların eline ne geçecek. Bu sertifikaya sahip olan adaylar İŞKUR'un alım ilanını yayımlaması ile İMD sertifikası olan adaylar da başvuru yapabilir. Başvurular 19 Mart 2017 tarihine kadar devam edecektir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR

İŞKUR iş ve meslek danışmanı (İMD) personel alımına müracaat etmek isteyenlerin almak isteyeceği İMD sertifikası başvuruları halen devam ediyor. Bu sertifikaya müracaat etme isteyen adayların 19 Mart 2017 tarihine kadar süresi var.

Sınav Ücreti: 700 TL'dir.

Gerekli sınav ücretini yatıracak olan adayların aşağıda bulunan link aracılığı ile başvurusunu yapması gerekmektedir. Yine başvuru yapan adaylar 25 Mart 2017 tarihinde sınava girecekler ve başarılı olanlar sertifika alabilecektir.

//basvuru.sakarya.edu.tr/HizliSin/2175

YORUM EKLE
YORUMLAR
sedat
sedat - 5 yıl Önce

sertifikanın geçerlilik süresi varmı yenileme yapacağızmıı

Bhddn
Bhddn - 5 yıl Önce

4 yıldır atama bekleyen yüksek puanlı 15000 İMD de var. Bunu da unutmamak gerekir.

HÜLYA SEYHAN
HÜLYA SEYHAN - 5 yıl Önce

şuan halihazırda 20000 işsiz imdli var.5 yıldır atama bekliyorlar ve bu da yetmez gibi Sausem umut tacirliği yapmaya insanların parasını sömürmeye devam ediyor.yalan inanmayın.

Figen ULURAK ARSLAN
Figen ULURAK ARSLAN - 5 yıl Önce

Saüsem para pesinde,4 yildir atama yok.Sertifika dagitip parayi almak istiyor.İşkur anasayfada böyle bir ilan yok.Araştirin lütfen,gercegi göreceksiniz.

ali
ali - 5 yıl Önce

yapmayın kardeşim 15 bin işsiz iş ve meslek danışmanı atama bekliyor boyle haber yaparak milleti niye zarara sokuyorsunuz

GÖKHAN
GÖKHAN - 5 yıl Önce

700 TL SINAV ÜCRETİ NEDİR? KAÇ KİŞİNİN CEBİNDE 700 TL VAR ? KAÇ KİŞİ ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞABİLİYOR? YA DA ASGARİ ÜCRETLE İŞ BULABİLİYOR? ŞAHSEN BEN BULAMADIM 6 AYDIR? KPSS 85 PUANIMLA ATAMA BEKLEDİĞİMİDE BELİRTMEK İSTERİM.

harun gürbüz
harun gürbüz - 5 yıl Önce

sertifikaymış, işsiz adam 700 tlyi nerden bulupta sertifika alacak?hadi aldı diyelim sanki iş hazır da hemen başlayacak.

ŞEYDA KARTAL
ŞEYDA KARTAL - 5 yıl Önce

5 YIL GECERLİ EVDE BOŞ BOŞ DURUYO ATAMA BİLE OLMADI

SIRADAKİ HABER