İŞKUR 200 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak

İŞKUR bu yıl en az 200 Bin kişiye iş bulacağını belirtirken başvuru yapan kişilere asgari 50 lira ödeme yapacağınıda bildirdi.

İŞKUR 200 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak
İŞKUR bu yıl en az 200 Bin kişiye iş bulacağını belirtirken başvuru yapan kişilere asgari 50 lira ödeme yapacağınıda bildirdi.

Ülkemizde eğitim oranının artması ile nitelikli işçi sayısı büyük oranla arttı. Ancak emeklilik yaşının yüksek olması ve bireylerin maaş düşmesinden dolayı geç emekli olmasından dolayı ülkemizde malesef işsizlik her sene artmaktadır. Çalışmak ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise işsizlerin iş bulması ve yaşlı bireylerin emekli olması için yeni ortamlar hazırlamaya çalışmaktadır. Bu sene İŞKUR 200 bin kişiye iş bulacağını ifade etti.

Geçtiğimiz sene İŞKUR'un verilerine baktığımızda 160 bin kişiye iş verildiğini öğrendik. İŞKUR'un programlarına katılarak buralardan bireylerin elde ettiği toplam gelir ise 1 milyar 328 milyon olarak ifade edilmiş durumda. 

İŞKUR'un verilerine baktığımızda pek çok kişinin oldukça hızlı iş bulduğunu görmekteyiz. Tabi ki bu süre değişken ve azalabilirde artabilir de ancak verilere baktığımızda İŞKUR'a iş bulanların %60'ı en fazla 4 ay gibi bir sürede iş bulmaktadır. İŞKUR'un eğitim programlarına katılarak iş bulan bireyler ise iş verenlerinden 42 aya kadar sigorta primi almıyor

İşsizlik maaşı da bilindiği üzere bu sene asgari ücret tutarına yükseltildi (bin 300 lira) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu resmi hesapları dahil olmak üzere pek çok platformda işsizler için yapılacak çalışmalar hakkında detay vermektedir. Birkaç sene içerisinde İŞKUR hedefini katlayarak daha da artıracaktır.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2016, 22:20

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihan Yorulmaz 05377041395
Cihan Yorulmaz 05377041395 - 4 yıl Önce

İş kur ardinda torpili olanları işe yerlestiriyor benim baş vurmadigim yer kalmadı malesef yok bizim gibilere ekmek yok boşa okumusum üniversite Allah yardimcimiz olsun

Mansur
Mansur - 4 yıl Önce

Amele toplama merkezi yaźıklar olsun