İŞKUR 1000 (Bin) İş ve Meslek Danışmanı İMD Memuru Alımı Yapacak

Türkiye İş Kurumu İŞKUR kendi bünyelerinde görev yapmak üzere bu sene bin (1000) iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımı yapacak. Peki alım ilanı ne zaman yayımlanacak?

İŞKUR 1000 (Bin) İş ve Meslek Danışmanı İMD Memuru Alımı Yapacak

İşsizlik konusunda çalışmaları bulunan ve ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Türkiye İş Kurumu İŞKUR özel sektör ile kamu kurumlarının ilanlarını yayımlayarak bu kuruluşların personeller ile anlaşmasını sağlamaktadır. Yine yıl içerisinde kendi bünyesinde görev yapmak üzere de İŞKUR memur alımı yapmaktadır.

İşin Olsa ekibi olarak aylar öncesinden yaptığımız haber ile İŞKUR'un performans programında bin (1000) iş ve meslek danışmanı alımı yapmayı ön gördüğünü duyurmuştuk. Pek çok aday bu alımlar kesin olarak yapılacak mı sorularını sordular. Bilindiği üzere alımların yapılaması için Maliye Bakanlığından onay çıkması gerekiyor ve onayın alındığı düşünülüyor.

BAKAN MÜJDEYİ VERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu katıldığı televizyon programında pek çok müjdeyi verdi. Buna göre verilen müjdelerden bir tanesi de iş ve meslek danışmanları için açılan kadro oldu. Öyle ki Bakan Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile bin (1000) iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımı yapılacağı öğrenildi. Peki detaylar nedir?

Buna göre yakın zaman içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından ilanın hazırlanması ve kamuoyuna duyurunun yapılması bekleniyor. İşin Olsa ekibi olarak bizlerde sizin için ilanı takip ediyoruz. İlan yayımlandığında siz değerli okurlarımıza gerekli bilgileri vereceğiz.

İlan Yayımlandığında Haberdar Olmak İster Misiniz?
Anlık Bildirim: İşin Olsa Mobil Uygulamamızı İndirin (Android - iOS)

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 19:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli
Üniversiteli - 3 yıl Önce

İmd sınavını saüsem yılda 2 yada 3 kez yapardı.haziran 2018'de imd sınavı yaptı.açın sayfasını temmuz 2018'de de yapacak.kim dur diyecek bu ranta? Bunca bekleyen sertifikalı işsiz imd varken hala sınav yapılmaktadır.bu duruma kimler neden oluyorsa Allah'ın huzurunda hesap verecekler

Aday
Aday - 3 yıl Önce

Bundan önce ALINAN binlerce personel gbi Alınacak belli mi

Arda
Arda - 3 yıl Önce

Her şehire alım yapılsın, işkurdaki sıralar azalsın!

Adalet
Adalet - 3 yıl Önce

başvuralim da bıktık artık ders calisip sınava girip para yatırıp biryerlere başvurmaktan.internet başında alım beklemekten yaşlandık artık yaş tutmaz oldu.diyevek çok laf varda dinleyen yok sory

Kamal
Kamal - 3 yıl Önce

Bunlar anca yalan atar

Sevgi
Sevgi - 3 yıl Önce

Tarih verseniz artık alımlar için bütün bölümlerin belli oldu bir İMD alım tarihini ayarlayamadınız Alım yoksa boşyere insanlara umut vermeyinnnnnnnn
Ne kadar zormuşş

Eylem
Eylem - 3 yıl Önce

Umarim adil bir alim olur.mulakat isin icine girmeden

osman
osman - 3 yıl Önce

Yıllardan beri hep acak-ecek başka da öteye geçmedi işkuara değil de sanki mite adam alınacak mübarek