İçişleri Bakanı Bekçi Alımına Yönelik Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bekçi alımlarına ilişkin bilgi verildiği gibi bekçilerin asayiş uygulamalarına olan faydası hakkında duyuru yapıldı.

İçişleri Bakanı Bekçi Alımına Yönelik Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde oluşturulan bekçi kadrolarında bilindiği üzere on binlerce personel görev yapmaktadır. İlgili personeller bağlı bulundukları mahallede görev yapmakta, gece saatlerinde devriye göreni icra etmekte ve bu sırada şüpheli gördüğü kişilerin GBT kontrollerini gerçekleştirmekte, olaylara ilk müdahale ederek polisleri çağırmakta olup İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bekçi alımlarına yönelik açıklamalar yapılırken bekçilerin asayişe sağladığı faydalara da dikkat çekildi.

2016'de Bekçi Alımları Başladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 1996 yılından sonra İçişleri Bakanlığına bekçi alımı yapılmadığı ve 2016 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile bekçi alımlarının başladığını ve bugüne kadar on binlerce bekçi alımı yapıldığını vurguladı. 2016 yılında evlerde meydana gelen hırsızlık olayları 282 olarak bilinirken bekçilerin göreve başlamasından sonra bu rakamın 147'ye kadar düştüğü söylendi ve bekçilerin asayişe büyük katkısı olduğu belirtildi.

Buna göre hem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çarşı ve mahalle bekçisi personellerinden memnun olduğu görülmekte olup polis alımlarının devam edeceği gibi ara verilmeden bekçi alımlarına da devam edileceği ön görülmektedir. Buna göre geçen sene Mart ayında bekçi alımı ilanı yayımlanmıştı. Öyle ki 2020 yılının Mart ya da Nisan ayında da bekçi alımlarına yönelik bir duyurunun yapılması gelen tahminler arasında yer almaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ KÖKCÜ
ALİ KÖKCÜ - 1 yıl Önce

ALLAH RAZI OLSUN SAYIN BAŞKANIM VE SİZ BAKANIMIZDAN ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN BU HUSUSULAR ÖNEM ARZ ETTİĞİ İÇİN ALIMLARIN DEVAM ETMESİ İNŞALLAH FAKİR VE İŞSİZLERİMİZ İÇİNDE HAYIRLI OLUR;ALLAH BÜTÜN İŞSİZLERİMİZE DE HAYIRLISIYLA İŞ NASİP ETSİN ŞU MÜBAREK GÜNDE....