Güvenlik Görevlilerine Tek Tip Kıyafet Uygulaması Ne Zaman Başlayacak?

2020 yılında kamuda görev yapan güvelik görevlilerinin tek tip kıyafet uygulamasına tabii tutulacağı belirtilmişti. Peki ilgili çalışma ne zaman gerçekleşecek?

Güvenlik Görevlilerine Tek Tip Kıyafet Uygulaması Ne Zaman Başlayacak?

2020 yılına girmeden önce Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI ile İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU arasında görüşme yapılmış ve ilgili görüşme de güvenlik görevlilerinin çalışma saatleri, zorlukları, sorunları, maaşları, kıyafetleri hakkında detaylı konuşmalara değinilmiş ve 2020 yılında güvenlik görevlilerinin tek tip kıyafet uygulamasına tabii tutulacağı belirtilmişti. Buna göre şu anda kamu kurumunda görevlendirilen güvenlik görevlileri kurumun isteği doğrultusunda hareket etmektedir.

Kimi kurum güvenlik görevlisi mavi, siyah, beyaz, gri, lacivert vb. gibi farklı renklerde üniforma ve gömlek giydirmekte olup bu uygulamaya son verileceği ve tek tip kıyafete geçileceği Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI tarafından duyurulmuştu. Peki tarih belli oldu mu? Tek tip kıyafet giyimi ne zaman başlayacak?

TARİH BEKLENİYOR!

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI tarafından yapılan duyuruda 2020 yılı için güvenlik görevlileri üzerinde yoğun çalışmalar yapıldığı ve tek tip kıyafet giyileceği belirtilmişti. Buna göre henüz resmi olarak bir duyuru yapılmadı ve duyuru gelmediğinden dolayı halen güvenlik görevlilerin kamuda hangi tek tip kıyafet ile görev yapacağı bilinmiyor. Fakat yakın zamanda kamuoyuna bu konu hakkında resmi bir duyurunun gelmesi beklenmektedir.

Sizce güvenlik görevlisi kıyafeti nasıl olmalıdır?

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖGG
ÖGG - 4 gün Önce

tek tip kıyafet yeriz artık ülke komedi gibi resmen