Güvenlik Görevlilerine Tek Tip Kıyafet Uygulaması Ne Zaman Başlayacak?

2020 yılında kamuda görev yapan güvelik görevlilerinin tek tip kıyafet uygulamasına tabii tutulacağı belirtilmişti. Peki ilgili çalışma ne zaman gerçekleşecek?

Güvenlik Görevlilerine Tek Tip Kıyafet Uygulaması Ne Zaman Başlayacak?

2020 yılına girmeden önce Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI ile İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU arasında görüşme yapılmış ve ilgili görüşme de güvenlik görevlilerinin çalışma saatleri, zorlukları, sorunları, maaşları, kıyafetleri hakkında detaylı konuşmalara değinilmiş ve 2020 yılında güvenlik görevlilerinin tek tip kıyafet uygulamasına tabii tutulacağı belirtilmişti. Buna göre şu anda kamu kurumunda görevlendirilen güvenlik görevlileri kurumun isteği doğrultusunda hareket etmektedir.

Kimi kurum güvenlik görevlisi mavi, siyah, beyaz, gri, lacivert vb. gibi farklı renklerde üniforma ve gömlek giydirmekte olup bu uygulamaya son verileceği ve tek tip kıyafete geçileceği Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI tarafından duyurulmuştu. Peki tarih belli oldu mu? Tek tip kıyafet giyimi ne zaman başlayacak?

TARİH BEKLENİYOR!

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI tarafından yapılan duyuruda 2020 yılı için güvenlik görevlileri üzerinde yoğun çalışmalar yapıldığı ve tek tip kıyafet giyileceği belirtilmişti. Buna göre henüz resmi olarak bir duyuru yapılmadı ve duyuru gelmediğinden dolayı halen güvenlik görevlilerin kamuda hangi tek tip kıyafet ile görev yapacağı bilinmiyor. Fakat yakın zamanda kamuoyuna bu konu hakkında resmi bir duyurunun gelmesi beklenmektedir.

Sizce güvenlik görevlisi kıyafeti nasıl olmalıdır?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lion
Lion - 2 yıl Önce

Füme renk olacak bekçi polis gibi yandan cepli olacak elbiseler özel yazısında olmayacak duyduğum kadarıyla güvenlik yıldızda kalktı artık yok güvenlik logoları da türk bayragi detayı olacak elbiseler bayağı guzelmis farkındalık olacak elbiselerde ama maaşlarda biraz iyi olsaydı tamamdi

Özel güvenlik
Özel güvenlik - 2 yıl Önce

Devletimiz bilir işini alah hükümetimizi basımızdan eksik etmesin

Bayan guvenlik gorevlisi.
Bayan guvenlik gorevlisi. - 2 yıl Önce

Ne maasimiz ne haklarimiz ne calisma prensibimiz dogru duzgun islev goruyor. Polisinden askerine infaz koruma memurundan bekciye ormancisindan cartina curtuna her turlu imkani saglayan devletimiz guvenlik gorevli arkadaslarimiza gelince kimse dikkata almiyor gun icinde nereden baksaniz en az 500 kisiyle ugrasiyoruz. Disarida basimiza bi is gelse sorumlu olan yok. Silah tasima yetkimiz yok. Vatandas bizi dovse sovse karsi koyma hakkimiz yok. Saldirilara karsi korunacak adam akilli ne uniformamiz var ne de techizatimiz. Bizlerde insaniz bizlerde vatanimizi milletimizi korumaya calisiyoruz. Kimsenin yan gelip yattigi yok. Emege biraz saygi. Artik birileri sesimizi duymali.

Güvenlik görevlisi
Güvenlik görevlisi - 2 yıl Önce

Ses seda yok hayla kumaş pantolon gömlek ütülemek bıktırdı daha rahat sade birşey olsun

ÖGG
ÖGG - 2 yıl Önce

tek tip kıyafet yeriz artık ülke komedi gibi resmen

GÜVENLIK PERSONELI
GÜVENLIK PERSONELI - 2 yıl Önce

İnfaz koruma memurlarıyla aynı tip olsun sonuçta onlarda koruma bizde kamu koruma ve guvenliğini yapıyoruz.tek isteğimiz üvey evlat muamesini istemiyoruz bu bütün işımize yansiyor.

Naci
Naci - 2 yıl Önce

Özel güvenlik 5188 yasa yeniden duzenlensin,haklarımız iyilestirilsin.bu işi kıyafet ile kapatmazlar inşAllah.

Naci
Naci - 2 yıl Önce

Özel güvenlik 5188 yasa yeniden duzenlensin,haklarımız iyilestirilsin.bu işi kıyafet ile kapatmazlar inşAllah.