Gümrük Bakanlığı'ndan Flaş Mülakat Sınavı Açıklaması!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 763 personel alım mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, personel alımı için Güvenlik soruşturmaları tamamlandı mı? İşte bu soruların cevapları.

Gümrük Bakanlığı'ndan Flaş Mülakat Sınavı Açıklaması!
Adayların uzun zamandır beklediği Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 763 personel alımı mülakat sınavları hakkında resmi açıklama sonunda geldi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 2016 yılı içerisinde 763 kişi almak için ilana çıkarak personel alacağını duyurmuş ve yapmış olduğu mülakat sınav sonuçlarından sonra 4,5 ay geçmesine rağmen sonuçları bir türlü açıklayamamıştı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, mülakat sonuçları için resmi sitesi üzerinden açıklama yaptı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, mülakat sonuçları resmi açıklaması şu şekilde;

Bakanlığımızda açık bulunan 763 kadro için 17 Ekim 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlanmış, 21-31 Ekim 2016 tarihleri arasında başvurular alınmış, sözlü sınava katılmaya hak kazanan 2291 adayın listesi 21 Kasım 2016 tarihinde Bakanlığımız web sayfasında ilan edilmiştir. Sözlü sınavlar 12 Aralık 2016-04 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

676 sayılı KHK ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yapılan değişiklikle, Devlet memurluğuna alınma şartlarına "Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak." hükmü eklenmiştir.

Sınava katılan adayların güvenlik soruşturmaları sonuçlanmadığından sınav sonuçları açıklanamamıştır. Söz konusu sonuçların Bakanlığımıza intikal etmesini müteakip sınav sonuçları ilan edilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE