Gençlik ve Spor Bakanlığı ( GSB ) 3 Bin 243 Personel Alımı 81 İl İçin Kura Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 kamu personeli alımı için kura sonuçlarını açıkladı. Yapılan Son Dakika Duyurusu ile kura çekimi sonuçları açıklandı. Sonuç ekranı için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ( GSB ) 3 Bin 243 Personel Alımı 81 İl İçin Kura Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan duyuru ile kamuya 3 bin 243 kişilik boş kadro ile işçi personel alımı yapacğaını belirtmişti. İlgili ilam için adaylar başvurularını 11 Şubat 2019 tarihi ile 15 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdiler ve yayımlanmış olan kılavuza göre kura çekimi 17 Şubat 2019 tarihind eyapılacaktı ve kura çekimi yapıldı. Adaylar büyük heyecan ile kura sonuçlarını beklemekte iken alımı yapılacak olan 3 bin 243 kişilik aday için 81 ilde kura sonuçları açıklandı.

HANGİ KADROLAR İÇİN KURA SONUCU AÇIKLANDI:

Gençlik ve Spor Bakanlığı farklı kadrolarda 3 bin 243 personel alımı yapacağını ilan etmişti. Bu bağlamda Gençlik ve Spor Bakanlığı 730 Temizlik Görevlisi, 165 Cankurtaran, 16 Mekaniker (Pedallı Araçlar), 37 Otobüs Kaptanı (Şoför), 30 Aşçı, 37 Aşçı Yardımcısı, 73 Elektrik Tesisatçısı (Bina), 465 Güvenlik Görevlisi, 33 Havuz Suyu Operatörü, 128 Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, 18 Garson (Servis Elamanı), 9 Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), 16 Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni pozisyonlarında KPSS Şartı Olmadan kura sonuçlarını açıkladı.

KPSS puanına göre ise,  31 Makine Teknikeri, 22 Bilgisayar Donanım Teknolojisi teknikeri, 6 Çim Alanı Tesisi ve Yönetimi teknikeri, 404 Gençlik Lideri, Lisan mezunu 951 Gençlik lideri ve 69 Muhasebeci alımı yapılacak. Bu adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan ile kur asonuçları açıkladı.

GSB KURA SONUÇLARI:

Adaylar için Kura sonuçları 81 il için kura sonuçları açıklandı ve GSB tarafından yapılan duyuru şöyledir;

Bakanlığımıza bağlı il müdürlüklerinde (ilçeler dahil) çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu, 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ve 19/09/2009 tarihli ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında açık iş ilanlarına adaylar tarafından başvuru işlemleri tamamlanmış olup 27 Şubat 2019 tarihinde de kura çekimi yapılmıştır.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve noter huzurunda çekilen kura sonuçları ekte yer almakta olup kura çekimi sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan asıl adaylar 15 Mart 2019 tarihine kadar başvuru yaptıkları meslek koluna ilişkin aşağıda belirtilen belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.

İlgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlanen duyurulur.

KURA SONUÇ EKRANI

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2021, 07:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuray
Nuray - 4 yıl Önce

Insanlarla dalgami geciyorsunuz nerde sonuclar açıklandı diyorsunuz bakiyoruz birsey yok hep oyaliyorsunuz insanlari buna hakkiniz yok

dilek aydis
dilek aydis @Nuray - 4 yıl Önce

gençlik spor mud alımları açıklandı 15 marta kadar evraklar tamamlansin yazıyor bakıyoruz aciklanma yok iskuru arıyoruz onlarda biz göremiyoruz biraz daha bekleyin diyor sonuçları nerden ogrencez yoksa 15 mart geliyor

Umutlar Hiçbir Bahara
Umutlar Hiçbir Bahara - 4 yıl Önce

Kimine Göre Alın Yazısı Kimine Göre Şans Yok Arkadaş Bu İşler Sana Bana Yaramaz Başka Çare Yok Git Paralı Asker Ol Anca Öyle Memur Olursun Belki Oda .. Velhasılı Kelam Ziyadesiyle Ziyan Olduk..Vesselam

suriyeli turkten daha degerli
suriyeli turkten daha degerli - 4 yıl Önce

hani nerde hani lannnn hani amk 4 milyon kez gsb nin sitesine girdim 24 satt sitedeyim cikmiomm ulan hayatinizz dininizz yalann adilerrrr.....