En Az İlköğretim 17 Bin Mezunu Bekçi Alınacak!

İl Valilikleri tarafından yayımlanması beklenen ilanlar ile 2018 yılı içerisinde en az ilköğretim mezunu 17 bin bekçi alımı yapılması beklenmektedir.

En Az İlköğretim 17 Bin Mezunu Bekçi Alınacak!

Ülkemizde bilindiği üzere eski tarihlerde teknoloji fazla gelişmiş olmadığı için emniyet güçlerinin halktan ihbarı alması oldukça zordu bu sebepten dolayı geceleri yollarda bekçiler dolaşır ve sürekli düdükler çalarak nerede olduğunu hatırlatırdı.

Bekçi kadrosu bir süre sonra kaldırıldı ve yeniden getirildi. Geçtiğimiz sene 7 bin kişilik bekçi alımı yapıldı ve bu sene de 7 bin kişilik alım yapılacak derken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile sayının 17 bine çıkartıldığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından duyuruldu.

EN AZ İLKÖĞRETİM ŞARTI VAR!

Bekçi alımlarına başvuru yapabilmek için adayların askerliklerini yapmış ve lise mezunu olmaları gerekmekteydi. Fakat bazı bölgelerde başvuruların yetersiz olmasının görülmesi, askeri personel alımlarının dahi ilköğretim seviyelerine çekilmesinin ardından çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler KHK ile bekçi alımın da aranan mezuniyet şartı da en az ilköğretim seviyesine düşürülmüştür. Bu sene 17 bin bekçi alımı yapılması ön görülmektedir. Peki alım ilanları ne zaman yayımlanacak.

ALIMLAR NE ZAMAN?

17 bin en az ilköğretim mezunu bekçi alımı yapılması beklenmektedir. Peki bekçi alımları ne zaman yapılacak? Buna göre alımlar tek bir ilan üzerinden yayımlanmayacak ve il Valilikleri tarafından hazırlanan ilanların kamuoyuna yayımlanması ile yapılacaktır. Bu sebepten dolayı net olarak alımların hangi tarihte yapılmasının ön görüldüğü bilinmiyor. Fakat İşin Olsa ekibi olarak İl Valiliklerinin duyurularını incelemeye devam ediyoruz. Bekçi alımı ilanı yayımlandığında sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrah
Emrah - 2 yıl Önce

Yaş sınırı yükseltilsin

ali
ali - 2 yıl Önce

askerlik şartını lütfen esnetin bu alıma başvurmak istiyoruz

Mahir
Mahir - 2 yıl Önce

Başvurular ne zaman bilgisi olan varmı

eyup taşın
eyup taşın - 2 yıl Önce

dıyarbakır alım olsun lutfen 0531 778 33 41

Necat cebeci
Necat cebeci - 2 yıl Önce

Yaş şartı ne kadar

Cüneyt
Cüneyt - 2 yıl Önce

Askerlik sarti kaldırılir mi admin

Bilal coban
Bilal coban - 2 yıl Önce

Bu konu hakkında takip etmenizi rica etsem bunu bekliyorum lise mezunuyum ve bu ise gerçekten ihtiyacım var.

SADIK
SADIK - 2 yıl Önce

Yaş şartının esnetilmesini talep ediyorum 35 olmasını istiyoruz güvenlik koyucuların yaş sınırı 40 bekçilerinde yükseltilmesini istiyoruz