Emniyet Genel Müdürlüğünce 2 bin 500 adet polis memuru alınacak!

EGM yani Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine ve Polis Meslek Yüksekokuluna toplamda 2 bin 500 adet polis alımı yapacağını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğünce 2 bin 500 adet polis memuru alınacak!
EGM yani Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine ve Polis Meslek Yüksekokuluna toplamda 2 bin 500 adet polis alımı yapacağını duyurdu.

EGM tarafından verilen bilgiye göre 2016 ve 2017 yıllarında EGM ve Polis Meslek Yüksekokullarına 2 bin 500 adet personel alımı gerçekleştirilecek. Bu personellerin toplamı 2500 adet olup aynı zamanda 2 bin 250 adeti erkek geri kalan 250 tanesi bayan olacak. Bu duyuruya ilişkin bilgiler ve detaylar için aynı zamanda ön başvurular için www.pa.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu iş ilanına başvuru yapmış olan kişilerin kesinlikle lise veya dengi olması gerekmektedir. 18 yaşını tamamlayan bireylerin başvuru yapması aynı zamanda 26 yaşından kesinlikle gün almamış olmamaları gerekmektedir. Sene içerisinde yapılan YGS sınavından en az 270 puan almaları gerekmektedir. Bu puan türü YGS 1, YGS 2, YGS 3, YGS 4, YGS 5, YGS 6 olabilir. Eğer şehit veya malülü emekliyseniz bu kişilerin çocukları belirtilen sınav içerisinde herhangi bir puanlama türünden en az 150 puan alması gerekmektedir.

Yapılacak olan alımda tüm ihtiyaçlar EGM tarafından karşılanacak ve bu süre sonunda eğer polis olmayı kazanan olursa EGM'nin bünyesine direkmen alımı gerçekleştirileceği söylendi. Sınava ilişkin bilgiler, detaylar ve ön tercihler hakkında bilgi almak için EGM'nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALP
ALP - 5 yıl Önce

HAYALİMDEKİ MESLEK AMA GENETİK KAFA BASMIYOR 270 ALMAYA MESLEK LİSESİYİZ ADALETSİZLİK ÜST SAFADA TABİ VATANIMIZA CANIMIZ FEDA PUANLA ALAKASI NEYSE ADAM 5000 ALSIN DİĞER ADAM 1000 ALSIN KİM DAHA DELİKANLI POLİS OLUCAK ACABA KANDIRMACA SHOW DEMİ

Terzi
Terzi - 5 yıl Önce

Yaş sınırı çok saçma ünüversite bitirmiş insan birkaç yıl atama beklese zaten 26 yaşını geçmis olur şehit olmak garantili bir ış için bence şartlar düşünülmeli

Muhammed
Muhammed - 4 yıl Önce

Ygs iptal olmasını istiyoruz