Ek Göstergede 3600 Müjdesi! Maaşlara 600 TL Zam Yapılacak!

Takvimdeki habere göre 3600 ek gösterge bekleyenler için müjde geldi ! Emekli aylıklarında 600-650 TL arasında bir artış olacağı söz konusu. Detaylar haberde.

Ek Göstergede 3600 Müjdesi! Maaşlara 600 TL Zam Yapılacak!

Takvim Gazetesinin haberine göre 3600 ek göstergenin yürürlüğe girmesiile birlikte öğretmen, hemşire, din görevlisi ve polislerin maaşlarında artış olacak. 3600 ek göstergenin yürürlüğe girmesiyle birlikte emekli ikramiyelerinin de 25 bin TL artış olması bekleniyor. Özellikle öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri başta olmak üzere diğer meslek gruplarını da etkilemesi beklenen 3600 ek gösterge düzenlemesinin de meclise gelmesi bekleniyor. Zira dün AK Parti Sözcüsü Çelik: 3600 ek gösterge konusu ile ilgili yaklaşımımız pozitif bir yaklaşımdır. Negatif ele aldığımız bir konu yok arkadaşlarımız çalışıyor ifadesi ile açıklama yaptı ve bu açıklama ile birlikte 3600 ek gösterge bekleyenlere müjde verilmiş oldu.

Maaşlar Artacak

Ek gösterge kararının kabul edilmesi ile birlikte2200'den 3600'e çıkacak olan gösterge 25 yıl hizmeti bulunan öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin emekli aylıklarının 650 TL’ye 30 yıl hizmeti bulunanların 696 TL’ye ve 35 yıl hizmeti bulunanların da 740 TL’ye artış yapılmış olacak. Aynı zamanda emekli ikramiyesinde de çok önemli artış söz konusu olacak.

Meclise Gelmişti

Göstergekararı için Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konunun Meclis kapanmadan gündeme gelebileceğini ve Meclis takviminin uygun olması halinde 3600 ek göstergenin seçim öncesinde çıkarılabileceği belirtmiş olmasına rağmen, meclisin tatile girene kadarki sürecinde konu ile ilgili olarak herhangi bir gelişme kaydedilmemişti.Fakat geçtiğimiz gün Ak Parti Sözcüsü Çelik tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili gelişmelerin yaşandığı ifade edildi. Çelik “3600 ek gösterge konusu ile ilgili yaklaşımımız pozitif bir yaklaşımdır. Negatif ele aldığımız bir konu yok arkadaşlarımız çalışıyor” ifadesi ile 3600 ek gösterge bekleyenlere müjdeyi verdi.

YORUM EKLE