EGM Sözleşmeli Personel Alım Sonuçlarını Duyurdu

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde sözleşmeli statüsünde çalıştırmak üzere alacağı helikopter pilotu alım sonuçlarını duyurdu. Peki kimler başvurabiliyor, neler gerekiyor?

EGM Sözleşmeli Personel Alım Sonuçlarını Duyurdu
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde sözleşmeli statüsünde çalıştırmak üzere alacağı helikopter pilotu alım sonuçlarını duyurdu. Peki kimler başvurabiliyor, neler gerekiyor?

Emniyet Genel Müdürlüğü güvenliği sağlamak ve sivil halkın daha özgür şekilde rahat olarak yaşayabilmesi için boş kontenjanlarını ve emniyet birim personel sayısını her sene artırmaya çalışmaktadır. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğünde personel olarak çalışmak isteyen adaylar mutlaka EGM'nin resmi internet sitesini takip etmesi gerekmektedir. Çünkü alım ilanları hakkında sürekli olarak yeni güncellemeler ve değişiklikler yapılabilmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü yeni yaptığı duyuru ile bünyesine alacağı ve 2016/2. dönem olarak belirttiği sözleşmeli pilot alım sonuçlarını duyurdu. Peki hangi adaylar başvurabilir? Neler gerekmektedir.

2016/2. Dönem Sözleşmeli Helikopter Pilotu Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü her sene personel sayısının yetmediği durumlarda boş kalan kontenjanları doldurmak için sözleşmeli personel alımı yapmakta ve ilerleyen dönemlerde bu personelleri daimi işçi statüsüne çevirerek kendi bünyelerinde çalışmak üzere daimi işçi yapmaktadır.
2016/2. dönem kapsamında EGM'de sözleşmeli olarak helikopter pilotu pozisyonunda çalışmak isteyen adaylar için duyuru yapıldı. Başvuru yapmak isteyen adayların yanlarında getirmesi gereken bazı belgeler bulunmaktadır.

İstenilen Evraklar​
  • Sözleşmeli Helikopter Pilotu olmak için dilekçe
  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • Diploma Örneği (Aslının ibraz edilmesi gerekiyor, eğer EGM edemezse noter'den onaylı olması gerekiyor)
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  • Askerlik Durum Belgesini Gösteren Belge
  • Sağlık Raporu
  • Evlilik Cüzdanı
  • Pilotluk Lisans Belgesi
  • Güvenlik Soruşturması Formu

Yukarıda ki belgelerden ziyade kişinin uçaktan iyi anladığını öğrenmek için bazı sertifikalara sahip olması gerekmektedir. Tek motor ve çift motor uçuş saatleri, temel plotaj sertifikaların tamamı, tek motor ve çift motor için uçuş toplamları ve son uçuş tarihleri kurum imzalı belgesi ve havacılık ile alakalı tüm sertifikaların Emniyet Genel Müdürlüğü Personel İdaresi Başkanlığına başvuru için getirilmesi gerekmektedir.

YORUM EKLE