EGM 15 Bin 500 Polis Alımı Yapacak! Resmi İlanlar Bekleniyor

Emniyet Genel Müdürlüğü komiser yardımcısı ve polis memuru sınıfları için 15 bin 500 polis alımı yapacak. Resmi olarak ilanların yayımlanması bekleniyor.

EGM 15 Bin 500 Polis Alımı Yapacak! Resmi İlanlar Bekleniyor

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM her sene on binlerce polis öğrencisini Polis Akademisi Başkanlığı bünyesine almakta ve eğitimlerine başlatmaktadır. Adaylar eğitim sonunda Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis olarak görev yapmaktadır. Buna göre önümüzdeki aylar içerisinde toplam 15 bin 500 polis alımı yapılacak. Adaylar resmi olarak ilanların yayımlanmasını bekliyor.

Geçtiğimiz gün Polis Akademisi Başkanlığı duyuru üstüne duyuru yayımladı ve toplam 15 bin 500 kişilik polis alımı yapılacağını duyurdu. Peki alımlar ne zaman yapılacak, hangi eğitim kurumu için kaç kişilik polis alımı yapılacak? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlere açıklıyoruz.

15 BİN 500 POLİS ALIMI DETAYLARI

Polis Akademisi Başkanlığınca yapılan açıklama ile lise mezunu 2 bin 500 Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO, ön lisans ve lisans mezunu 10 bin Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ve lisans mezunu 3 bin Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM'e olmak üzere toplam 15 bin 500 polis alımı yapılacağı belirtildi. Peki resmi olarak ilanlar hangi tarihte yayımlanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı lise mezunu Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO için Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS sonuçlarının açıklanmasından sonra, Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM için ise lisans düzeyi Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra resmi ilanların kamuoyuna duyurulması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

Ön lisans için KPSS"siz olsun lütfen

Süm
Süm @mehmet - 4 yıl Önce

Neden önlisans neden sadece kendinizi düşünüyosunuz kendini düşünen biri nasıl polis olsun

ismail
ismail - 4 yıl Önce

bu alımda önlisans kpss puanını lütfen 60 yapın daha önceki üç alımda da kpss nedeniyle başvuramadık mağdur durumdayız lütfen sesimizi duyun

Uğur
Uğur - 4 yıl Önce

Kpss önlisans puanı 60 olmalı çok mağdur olduk lütfen