DPB 2017 Yılı Hangi Kurumun Kaç Memur Ataması Yapacağını Yayımladı

Devlet Personel Başkanlığı 2017 yılına ait hangi kurumun ve üniversitenin kaç memur personel alımı planladığını duyurdu.

DPB 2017 Yılı Hangi Kurumun Kaç Memur Ataması Yapacağını Yayımladı
Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi aracılığı 2017 yılında hangi kurumun kaç memur personel alımı yapmayı planladığına dair bildiri yayımladı. Bana göre bakanlıklar, kamu kurumlar ve üniversitelerin kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere kaç memur ve personel alımı yapacağı öğrenildi. Peki hangi kurum ve hangi bakanlık kaç personel alacak.

KAMU KURUM VE KURULUŞLARI KAÇ MEMUR ALACAK

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamu kurum ve kuruluşlarının kaç memur personel alımı yapılacağına ilişkin yayımlanan bildiriye göre bakanlıklar ve kamu kurumların 2017 yılında toplam 500 kişilik alım yapmayı plandığı görülmektedir.

ÜNİVERSİTELER KAÇ MEMUR PERSONEL ALACAK

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan bildiri de kamu kuruluşlarının kaç memur personel alımı yapacağı açıklandığı gibi yine üniversitelerinde 2017 yılında toplam kaç memur alımı yapmayı planlandığı da duyuruldu.

Buna göre Türkiye geneli faaliyetlerine devam etmekte olan devlet üniversiteleri 550 personel alımı yapmayı planlıyor. Yayımlanan rakamlar kesin olarak alınmayabilir ya da azalma ile artma olabilir. Ancak şu an için DPB tarafından yayımlanan bildirilere göre kamu kurumları ile bakanlıklara toplam 500, üniversitelere ise 550 kişilik personel alımı yapılması planlanıyor. Hangi kurumun kaç personel alacağını ve hangi üniversitenin kaç personel alımı yapacağını öğrenmek için aşağıda ki linki takip ediniz.

Kurumlara Göre Kontenjan Dağılımı İçin Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
atanamayan orman mühendisi
atanamayan orman mühendisi - 4 yıl Önce

Orman ve Su İşleri Bakanlığı niye hala bir açıklama yapmıyor kadrolar ile ilgili istihdam seferberliğine katılmayacak mı yoksa 2017 yılı performans planlamasında 1100 personel alımı planlanmaktadır yazıyordu ne zaman açıklama yapılacak orman mühendisleri olarak artık bir açıklama bekliyoruz müjde bekliyoruz..!!!

Atama bekleyen orman muhafaza memuru
Atama bekleyen orman muhafaza memuru - 3 yıl Önce

orman bakanınımız neden hala açıklama yapmadı.. lütfen orman muhafaza memur alımları artırıklsın bir sürü atanamayan kardeşim var..

Orman Mühendisi
Orman Mühendisi - 3 yıl Önce

Diplomalı 10.000 Orman Mühendisi En az 500 atama istiyor