Cumhurbaşkanı Duyurdu! Personel Alımları, İstihdama Hız Verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine sonrası yaptığı konuşmada personel alımları ve istihdama hız verileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Duyurdu! Personel Alımları, İstihdama Hız Verilecek

14 Aralık 2020 saat: 15.00'da başlayan toplantı akşam saat 20.00'a yakın sürede ancak sona erdi. Kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayından açıklama yapıyor. Uluslararası yatırımlar, korona virüsü salgını, esnafa yapılacak yatırımlar, dövize verilen önem vb. gibi konularda açıklama yaparken personel alımı ve istihdam konusunda artış yapılacağı belirtildi. Buna göre özellikle kamu kurumlarında ve özel sektör firmalarında personel alımlarının hız kazandırılması ve yeni teşviklerin yapılması bekleniyor. Hemen aşağıdaki videoyu inceleyebilir, canlı yayına katılabilirsiniz. Özellikle işçi alımı olarak temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, teknisyen, tekniker alıları ve kamu personeli alımları olarak ise düz memur, öğretmen, sağlık personeli alımı, mimar, mühendis, avukat, polis, asker gibi alımların artması beklenmektedir.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istihdam paketlerinin ne zaman yayımlanacağına yönelik yaptığı duyuru da TBMM'de devam eden bütçe komisyonu görüşmelerinin sona ermesinden sonra paylaşımların ve çalışmaların yapılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 20:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sema, akbulut
Sema, akbulut - 2 yıl Önce

Lütfen, yaş, şartını,kaldirin

Büşra
Büşra - 2 yıl Önce

Lütfen bölüm şartını kaldırın artık.

Ramazan Türkoğlu
Ramazan Türkoğlu - 2 yıl Önce

ortaöğretim hemşirelik mezunu çocuklar arada
çok az sayıda kaldı bir alımda alınabilir ne olur cumhurbaşakanımız bu çocuklara yardımcı olsun inan el becerileri daha iyi ve yetenekli çocuklar

İşsiz
İşsiz - 2 yıl Önce

Lütfen mühendisleri alınacaktır diye söyleyin