Çevre Bakanlığı Arşiv ve Güvenlik Soruşturmaları Ne Zaman Sonuçlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atamaları tamamlanan personeller hakkında arşiv ve güvenlik araştırmalarına devam ediyor. Peki bu soruşturma süreci ne zaman sonuçlanacak?

Çevre Bakanlığı Arşiv ve Güvenlik Soruşturmaları Ne Zaman Sonuçlanacak
2016 ve 2017 yılında aktif olarak çalıştırılmak için alınacak olan personel sayısı henüz tam olarak belli olmasa da yüklü miktarda çalışan alınacağı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Uzman yardımcısı rütbesine sahip olan kişilerin yaklaşık olarak 7 aydır atama beklemesinden dolayı birçok kişi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na dilekçeler yazmış ve bu konudan şikayetçi olmuştu. Bakanlık ise bu sorunu ortadan kaldırmak için farklı yöntemler uygulanmaya ve personel alımları yapmaya başladı.
 
İncelemeler Devam Ediyor

Yapılan şikayetler ve gönderilen dilekçeleri incelemek için ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı oldukça fazla kişiden oluşan bir inceleme ekibi kurdu. Bu ekip, gönderilmiş olan dilekçeler ayrıntılı bir şekilde inceledikten sonra personel alımı için uygun olan kişileri hızlı bir şekilde göreve atayacak ve çalışma hayatı içerisinde yer alması için yardımcı olacak. Araştırmalar tamamlandıktan sonra internet üzerinden duyurulacak olan personellerin isimleri ve sayısı belli olacak. Fakat henüz hangi tarihte araştırmaların sona ereceği ve açıklamaların yapılacağı belli değil. Arşiv araştırması ve bununla beraber çalışmakta olan kişiler güvenlik soruşturmalarına göz attığı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı araştırmaların biteceği tarihi tam olarak söyleyemiyor. Bunun yanında ise çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiğini de belirtiyor.

YORUM EKLE