Bekçi Alımlarında İkametgah Şartı Esnetildi Mi? Duyuru Yapıldı Mı?

Kamu haber sitelerinde bekçi ikametgah şartının esnetildiğine dair içerikler üretilmeye başlandı. Peki bekçi alımlarında ikametgah şartı kaldırıldı mı, şartlar esnetilecek mi, konu hakkında duyuru yapıldı mı?

Bekçi Alımlarında İkametgah Şartı Esnetildi Mi? Duyuru Yapıldı Mı?

Ülkemizde Kanun Hükmünde Kararnameler ile toplam 14 bin 500 kişilik bekçi alımının yapılacağı duyurulmuştu. Her ne kadar bu sayını 30 bine kadar yükseltileceğine dair yorumlar bulunsa da şu anda Türkiye geneli farklı iller binlerce kişilik bekçi alımları gerçekleştirmektedir.

Bekçi alımlarında adayların takılmış olduğu şart ikametgah şartıdır. İllerin Valilikleri aracılığı ile yayımlanan duyuru da adayın en az son bir senedir bekçi alımının yapıldığı ilde ikametgah etmesini istemektedir. Farklı ilde yaşayan kişiler ikametgah tutmadığı için müracaat edememektedir. Peki bekçi alımlarında ikametgah şartı esnetildi mi? İkametgah şartı aldırıldı mı?

İKAMETGAH ŞARTI KALDIRILDI MI?

Pek çok kamu haber sitesi ikametgah şartının kaldırıldığını varsaymaktadır. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Sadece İzmir Valiliği eğitim, iş ya da sağlık vb. gibi zorunlu sebeplerden ikametgahını değiştirip son bir yıl içerisinde her hangi bir gün tekrar ikametgahını İzmir'e aldıranların bekçi alımlarına başvurabileceğini duyurmuştur. 

İKAMETGAH ŞARTI KALDIRILACAK MI?

İzmir Valiliğinden yayımlanan bu duyuru sonrasında özellikle sosyal medya aracılığı ile de çok sayıda yorumlar yapıldı ve habere rağbet geldi. Buna göre tüm Türkiye geneli bekçi alımlarında adaylar ikametgah şartının kaldırılmasını talep etmektedir. Henüz konu hakkında bilgi yok fakat daha çok aday içerisinden en iyilerini bulmak için duyuru yapılabilir ve ikametgah şartları kaldırılabilir.

TÜM HABERLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Macit
Macit - 5 yıl Önce

Askerlik şartı kaldirilsin

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Yas sarti da esnetilmelidir

Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Gaziantep ikametgah şartı da esnetilsin.

HAZAR
HAZAR - 5 yıl Önce

SANLI URFADA NEDEN ACIKLAMIYOR KI ONU ANLAMDIM BEN TUM SEHIRLERDE ALIM VAR SA.URFDA CIKMADI

Eyüp tasin
Eyüp tasin - 5 yıl Önce

Bekci ya da polis olmak istiyorum diyarbakır olacak mı bekliyoruz lise mezunu kaldırılsın biran önce yayırmasın 0531 778 33 41

Ali
Ali - 5 yıl Önce

Arkadaşlar ikametgah şartının esnetilmesi icin bimer e istek kısmana yazın onlar içisleri bakanligina iletiyorlar.

Gokce
Gokce - 5 yıl Önce

Bayan alımı olmalıdır

ADANA
ADANA - 5 yıl Önce

ADANA İÇİM İKAMETGAH KALDIRILSIN