Bekçi Alımı Yaş, Mezuniyet ve Askerlik Şartı Esnetilsin Talebi!

Polis Akademisi Başkalığı üzerinden yayımlanan duyuruda 7 bin bekçi alımı ilanı lise düzeyinde yayımlandı. Adaylar yaş, mezuniyet ve askerlik şartının esnetilmesini talep etmektedir.

Bekçi Alımı Yaş, Mezuniyet ve Askerlik Şartı Esnetilsin Talebi!

Bilindiği üzere kamuya bekçi kadrosunun yeniden getirilmesi ile çok sayıda bekçi alımı ilanları yayımlanmaya başlandı. Geçtiğimiz sene il Valilikleri tarafından yayımlanan duyurular ile bekçi alımları yapıldı. Bu sene de bekçi ilanı beklenirken bilindiği üzere yetki Polis Akademisi Başkanlığına verilmişti ve Polis Akademisi Başkanlığı merak ile beklenen 7 bin bekçi ilanını yayımlandı.

Kanun Hükmünde Kararnameler KHK ile en az ilköğretim mezunu adayların bekçi olabileceği öğrenilmişti. İşin Olsa ekibi olarak bizlerde konuyu sık sık gündeme getirmeye çalıştık. Pek çok aday en az ilköğretim mezunu düzeyinde bekçi alımı yapılmasını beklerken bugün lise mezunu düzeyinde ilan yayımlandı.

MEZUNİYET - YAŞ - ASKERLİK ŞARTI ESNETİLSİN TALEPLERİ

Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden 7 bin bekçi alımı ilanının yayımlanmasından sonra İşin Olsa ekibimize çok sayıda yaş, mezuniyet ve askerlik şartının esnetilmesi hakkında yorum gelmiştir. Öyle ki adaylar ilanların en az ilköğretim mezunu düzeyinde yayımlanması, yaş şartının yükseğe çekilmesi ve aranmakta olan askerlik şartının kaldırılarak askere gitmemiş adayların da başvuru yapmasına olanak sağlanması talep edilmektedir.

Şu an için yaş şartı ve askerlik şartı hakkında detay net değil bu konu hakkında Polis Akademisi Başkanlığı duyuru yapacak ancak mezuniyet şartı esnetilecek mi bilinmiyor çünkü ilan bugün yayımlandı ve en az lise düzeyinde kamuoyuna duyuru yapılmıştır.

7 BİN BEKÇİ ALIMI İLANI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
ASIM
ASIM - 4 yıl Önce

ASKERLİK ŞARTINI KALDIRIN YA NEDİR BU ARKADAŞ

Cemal Süreyya
Cemal Süreyya - 4 yıl Önce

Aylardır ilköğretim mezunu şartı ile bekçi alınacak diye takip ediyoruz bugün lise şartı çıkıyor karşımıza 18 yaşında askere gidilmediğine göre askerlik şartı da kaldırılmalı

İsmail
İsmail - 4 yıl Önce

Lütfen Askerlik şartı kalksın

ismail
ismail - 4 yıl Önce

Askerlik şartı bizleri mağdur etmekte lütfen sesimizi duyun ve askerlik şartını esnetin bu ilana başvurmak ve kazanmak istiyoruz

ismail
ismail - 4 yıl Önce

askerlik şartını kaldırın önceki alımda mağdur olduk bu alıma başvurmak istiyoruz sayın yetkililer lütfen sesimizi duyun üniversite mezunu işsiz gençleriz lütfen sesimizi duyun

Cüneyt
Cüneyt - 4 yıl Önce

Askerlik sarti kaldırılsın bunu da dile getirin admin lütfen

Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Askerlik şartı aramasa sonuçta polis gibi devriye atıyorlar

Ferhat avcı
Ferhat avcı - 4 yıl Önce

Kesinlikle mezuniyet şartı değiştirilmeli biz ortaokul mezunları bi yıldır bu ilanı bekliyoruz yazık değilmi