Bakan Varank Müjdeyi Verdi! 49 Bin Personel İstihdamı Sağlanacak!

Personel istihdamı için önemli gelişme! Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, resmi gazetede yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile açıklama yaptı. Personel istihdamında önemli katkı sağlayacağını aktardı ve 6 yeni endüstri bölgesi kurulacağını aktardı. Buna göre 49 bin personel alımı yapılacak.

Bakan Varank Müjdeyi Verdi! 49 Bin Personel İstihdamı Sağlanacak!

Kamu ve özel firmalara personel istihdamlarının için önemli gelişmeler yaşanıyor. İstihdamların artması için, yatırımlar ile yeni iş alanların sağlanması önemli bir konu başlıklarından bir tanesidir. Bilindiği gibi Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “milli istihdam projesi” kapsamında İŞKUR üzerinden kamu, özel sektör iş alımlarını her geçen gün arttırıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Beraat Albayrak, 2019 yılında istihdamların artacağını belirtmişti. Bir diğer gelişme ise bugün Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde açıklanan bir karara göre 6 yeni endüstri bölgesi kurulacak.

49 BİN İSTİHDAM SAĞLANACAK.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya üzerinden personel istihdamları konusunda önemli açıklamalar yaptı. Buna göre yapılan açıklamada Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle bürokrasiyi azaltan yatırımcı dostu, 6 yeni endüstri bölgesi kurulacağını aktardı. Hangi bölgelerde bu bölgelerin kurulacağı belli oldu. Yatırımlar ile 49 bin istihdam sağlanacak.

HANGİ İLDE NE KADAR PERSONEL İSTİHDAMI YAPILACAK! İŞTE 6 BÖLGE

İstanbul'a 2 ayrı endüstri bölgesi kurulacak. Teskoop ile Özar Endüstri bölgeleri yatırımları için ilave istihdam. 30 bin kişi ve 15 bin kişi olmak üzere toplamda 45 bin kişiye iş sağlanacak. Endüstri atılımları sayesinde Bursa bölgesine 225 kişi, Balıkesir işinde ise 1500 kişi, İzmir İlinde 1000 kişi, Mardin ilinde 1500 kişi yeni işe yerleştirilecek.

6 bölgede yatırım toplamda 23,14 Milyar Tl olacak. Cari açığın 17,7 milyar dolar düşmesi hedefleniyor. Yeni endüstri bölgelerinin kurulması üzerine sosyal medya üzerinden açıklama yapan Bakan Varank, yatırımların bürokrasi azaltıcı ve yatırımcı dostu olacağını ifade etti. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özlem
Özlem - 4 yıl Önce

Zahmet olacak bakan bey. Seçimi bırakıp istihdam genişletme cabaniza teşekkür ederiz. 1 yıldır işsizim de.

Özlem
Özlem - 4 yıl Önce

Kpss yapılalı 10 ay oldu personel alımı yapılmadı bizlere yazık değil mi maliye bakanım alımları ne zaman olacak