500 Bin İİBF Mezunu Atama İstiyor!

Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olan 500 bin öğrenci kamuda görev almak için atama istiyor.

500 Bin İİBF Mezunu Atama İstiyor!
Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olanların sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Şu anda son verilere bakıldığında Türkiye geneli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun toplam 500 binden fazla kişinin olduğu görülmektedir.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin üniversite yerleştirme puanlarının düşük olması ve girebileceği kadro sayılarının çeşitli olmasından dolayı her sene on binlerce öğrenci bu bölümleri yazarak dört senelik eğitimlerine başlamaktadır. Ancak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olan kişi sayısında büyük bir yığılma meydana geldi. İİBF mezunları atama istiyor.

BİNLERCE ATAMA İSTENİYOR

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam etmek isteyen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları özellikle bu sene istihdam seferberliği kapsamında binlerce kişilik atama istemektedir. Hükümetin de bu konu hakkında çalışmalarının olduğu öne sürülmektedir.

SESİNİZ OLUYORUZ!

Sayfamıza ve İşinOlsa sitemiz de bulunan yorumlar bölümü aracılığı ile seslerini duyurmak isteyen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının sesleri oluyoruz. 500 binden fazla mezunu olan ve Kamu Personeli Seçme Sınavına neredeyse adayların tamamının girip sınava katılanların büyük çoğunluğunu oluşturan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olan adayların kamuya yerleştirilebilmeleri için atama sayılarının artırılması ve gerekli kamu kurumlarının personel alımlarında müracaatlar da İİBF mezunlarına da başvuru hakkı tanınmasını umut etmekteyiz.

İLANLARDAN HABERDAR OLMAK VE SESİNİZİ DUYURMAK İÇİN TIKLAYIN

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sude Nazli
Sude Nazli - 3 yıl Önce

Işletme fakültesi mezunlarına daha fazla kadro ve daha düşük KPSS puanlariyla atama istiyoruz

Kerim
Kerim - 3 yıl Önce

Otomotiv bolumude yıllardır bekliyor bizimde sesimizi duyurun lütfen

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Okuyan issizleriz biz oyleyse bizde ogretmen olacaz hep ogretmen atiyorsunuz ayrica ibf mezunun girmesi gereken yerde ogretmenler gorev yapiyor vatandasliktan cikacam