40 Bin Yeni Personel Alımı Olacağını Vali Açıkladı

Sivas Valiliğinde düzenlenen törende yapılan açıklamada Sivas'ın 40 yıllık rüyası olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin 40 bin kişiye istihdam sağlayacağı söylenerek imza töreni yapıldı. Peki Valinin açıklamalarının detaylarında neler yer aldı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

40 Bin Yeni Personel Alımı Olacağını Vali Açıkladı

Sivas'ta kurulacak olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesine 40 bin kişinin istihdamı yapılacağı açıklandı. Sivas'ın 40 yıllık rüyası 40 bin kişiye istihdam sağlayacak sloganı ile yola çıkılan Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin alt yapı inşaat protokolü Sivas Valiliğinde yapılan bir imza töreni ile gerçekleştirildi. Düzenlenen törende Vali Davut Gül kameralar karşısına geçti ve önemli açıklamalarda bulundu. Peki Vali açıklamalarında neler söyledi

İŞTE SİVAS VALİSİNİN AÇIKLAMALARI

Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin alt yapı inşaat protokolü imza töreni Sivas Valiliğinde gerçekleştirildi. Kameraların karşısına geçen Sivas Valisi Davut Gül ise şu önemli açıklamalarda bulundu. Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin 814 hektarlık bir arazi üzerine kurulacağını, yapılacak olan Organize Sanayi Bölgesinin diğer Organize sanayilerine göre çok daha farklı bir yapıda olacağını 224 sanayi parselinin olacağını ve bu 224 sanayi parselinin hepsinin demir yoluna ulaşma imkanı olacağını ve bu özelliğin kendilerini farklı kılacağını güçlü kılacağını belirtti. Bu projenin 40 yıldır konuşulduğunu ama fiilen harekete geçmenin son 3 yıl içinde olduğunu söyleyen Vali Gül 2019'un 4 Eylül tarihinde işi bitirmeyi istediklerini bunun sebebinin ise Sivas Kongresinin 100. yılına denk geldiğini 100. yılda 100 projeleri olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatoş
fatoş - 4 yıl Önce

Nerden başvuru olucak